هزینه کشیدن دندان در کرج

هزینه کشیدن دندان

هزینه کشیدن دندان


هزینه کشیدن دندان در کرج و ایمپلنت دندان در کرج موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم.

دندان ها یکی از اعضای بدن هستند که عمرشان در مقایسه با اعضای دیگر بدن، شاید اندکی کمتر باشد و زودتر از اعضای دیگر بدن دچار خرابی و از کار افتادگی شوند، خصوصا اگر در رسیدگی به آنها کوتاهی شود.

اما در این خصوص لازم به ذکر است که با وجود اینکه شایع ترین علت کشیدن دندان خرابی آن است، اما دلایل دیگری نیز می تواند برای این موضوع وجود داشته باشد که این دلایل عبارت اند از:

 • به موقع نیوفتادن دندان های شیری که این موضوع باعث ممانعت از رشد دندان های دائمی می شود.
 • عفونت دندان
 • کمبود فضای مورد نیاز برای انجام ارتودنسی در فک
 • کشیدن دندان عقل
 • وجود بیماری های لثوی
 • آسیب دیدن دندان مانند: ترک خوردن و شکستن

 

زمانی که دندان ها دچار خرابی می شوند، باید به دندانپزشک مراجعه شود تا به مشکل دندان رسیدگی گردد. در صورتی که میزان خرابی دندان زیاد باشد و نتوان آن را ترمیم کرد و مورد درمان قرار داد، باید دندان مورد نظر به صورت کلی کشیده شود.

با توجه به این مسائل، هزینه کشیدن دندان در کرج مساله ای است که ذهن هر شخصی که قصد انجام این کار را دارد را، به خود درگیر می کند.

به عبارت دیگر کشیدن دندان موضوعی است که دیر و یا زود برای هر کسی پیش می آید و هر شخصی در زندگی خود با آن مواجه خواهد شد. حال ممکن است که عده ای در سنین کمتر با این مساله مواجه شوند و عده دیگری نیز که به خوبی از دندان های خود مراقبت می کنند در سنین میان سالی و در سنین بالاتر با این موضوع مواجه می گردند.

هزینه کشیدن دندان در کرج

حال با توجه به جمعیت زیادی که در شهر کرج ساکن می باشد، پیدا کردن مراکز دندانپزشکی معتبر که با دریافت هزینه مناسبی، این کار را برای افراد انجام دهد، مساله مهمی است.

در شهر کرج باید تعداد کافی کلینیک و یا مراکز دندانپزشکی وجود داشته باشد تا برای افراد ساکن این شهر کلیه خدمات دندانپزشکی اعم از کشیدن و یا پر کردن دندان را انجام دهد.

به صورت کلی در رابطه با هزینه کشیدن دندان عقل در کرج باید بگوییم که هزینه ایمپلنت دندان در کرج در مراکز مختلف، کلینیک های مختلف و دندانپزشکی های مختلف ممکن است متفاوت باشد و از عوامل زیادی تاثیر پذیر باشد.

 

هزینه کشیدن دندان

 

به عبارت دیگر باید بگوییم که هزینه کشیدن دندان در کرج به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مراجعه به مراکز درمانی دولتی در کرج

تمامی خدمات پزشکی و یا دندانپزشکی در صورتی که در مراکز درمانی دولتی انجام گردد، دارای هزینه مناسب تری در مقایسه با مراکز درمانی دیگر خواهد داشت زیرا این مراکز درمانی تحت حمایت از دولت به فعالیت می پردازند.

 • مراجعه به مراکز درمانی خصوصی در کرج

در صورتی که برای انجام این کار به مراکز درمانی خصوصی در کرج مراجعه شود، هزینه انجام عملیات مربوط به کشیدن دندان عقل و یا پر دندان و یا سایر امور پزشکی و دندانپزشکی در مقایسه با مراکز درمانی دولتی بسیار بیشتر می شود؛ زیرا این مراکز درمانی از تجهیزات و امکانات بهتری نسبت به مراکز درمانی دولتی برخوردار هستند و ویژگی های مثبت دیگری را نیز دارا می باشند. همچنین لازم به ذکر است که چنین مراکزی به دلیل اینکه تحت حمایت دولت به فعالیت نمی پردازند و خصوصی هستند در کل دارای هزینه های بالاتری هستند.

 • استفاده از بیمه های درمانی برای انجام چنین اموری در کرج

بسیاری از مراکز درمانی، کلینیک ها و دندانپزشکی های موجود در کرج برخی از امور دندانپزشکی مانند: کشیدن و پر کردن دندان را با استفاده از بیمه های درمانی تکمیلی و یا تامین اجتماعی برای افراد انجام می دهند.

در نتیجه افرادی که دارای این گونه بیمه ها باشند، می توانند برای انجام این کار در کرج به این گونه مراکز مراجعه کنند تا توسط بیمه ای که تحت پوشش آن هستند، به درمان دندان خود بپردازند که در این صورت هزینه کشیدن دندان در کرج بسیار ارزان و مناسب برای آنها در می آید و حتی با استفاده از بیمه تکمیلی می توانند تعدادی از دندان های خود را به صورت رایگان نیز بکشند و یا پر کنند.

 • نوع دندانپزشک معالج

نوع دندانپزشک معالج که برای کشیدن و یا پر کردن دندان در کرج به او مراجعه می شود، در میزان هزینه لازم برای انجام این کار در کرج تاثیر گذار است. به عنوان مثال: در صورتی که برای انجام این کار به دندانپزشک عمومی مراجعه شود، هزینه مورد نیاز برای انجام این کار با زمانی که شخص به متخصص دندانپزشکی مراجعه کند، بسیار متفاوت می باشد؛ زیرا مسلما یک پزشک متخصص دارای مهارت و علم بیشتری در مقایسه با یک پزشک عمومی می باشد.

 • نوع دندان مورد نظر که فرد قصد کشیدن آن را دارد

یکی دیگر از عواملی که در هزینه کشیدن دندان در کرج تاثیر گذار است، نوع دندانی است که فرد متقاضی قصد کشیدن آن را دارد. به عنوان مثال: هزینه مورد نیاز برای کشیدن دندان خلفی، دندان عقب و دندان عقل با یکدیگر متفاوت می باشد و هر کدام از آنها یک نرخی دارد.

 

با در نظر گرفتن این مسائل می توانید برای کشیدن دندان در کرج شرایط ذکر شده در قسمت فوق را مورد بررسی قرار دهید و شرایط خود را بسنجید و تصمیم بگیرید که به کدام یک از مراکز اعم از دولتی و یا خصوصی مراجعه کنید.

در صورتی که هزینه مناسب برای شما اهمیت دارد، ترجیحا باید مراکز دولتی را انتخاب کنید و در صورتی که هزینه این کار برای شما چندان مهم نیست، بهتر است که به مراکز خصوصی مراجعه نمایید.

هزینه کشیدن دندان در کرج چه قدر است؟

در رابطه با اینکه هزینه دندانپزشکی در کرج و یا پر کردن دندان در کرج چه قدر است، نمی توان مبلغ مشخصی را ذکر کرد، زیرا سالانه نرخ های جدیدی برای انجام این کار توسط دولت تصویب می شود و از آن گذشته موارد ذکر شده در قسمت فوق همگی در هزینه این کار تاثیر گذار هستند.

اما در صورتی که قصد دارید از هزینه دقیق مورد نیاز برای کشیدن دندان در کرج آگاه شوید، می توانید با مرکز درمانی که مورد نظر شما است، تماس بگیرید و در رابطه با هزینه این کار از آنها سوال کنید.

 

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات