کاشت دندان در کرج

کاشت دندان در کرج


با توجه به این موضوع که همه افراد یک روزی دندان های طبیعی خود را از دست می دهند و به استفاده از روش های ترمیم دندان نیاز پیدا می کنند، کاشت دندان در کرج یک موضوع مهم در نظر گرفته می شود که باید با شرایط و ویژگی های این روش آشنایی داشته باشید تا در صورت نیاز به ترمیم دندان از بهترین روش به این منظور استفاده کنید.

به صورت کلی منظور از کاشت دندان، جایگزین کردن دندان از دست رفته با دندان های مصنوعی است که با انجام این کار اشخاصی که دندان خود را از دست داده اند قادر به استفاده از عملکرد دندان ها خواهند بود.

در صورتی که روش های جایگزینی دندان برای افراد به وجود نمی امدند، ادامه زندگی پس از اینکه دندان ها از دست بروند بسیار سخت خواهد بود.

انواع روش های کاشت دندان در کرج

در کرج همانند سایر شهر های ایران کاشت دندان با روش های مختلفی انجام می شود که هر کسی بر اساس شرایط می تواند از روش مد نظر خود با مشورت پزشک استفاده کند.

انواع این روش ها از قبیل زیر شناخته می شوند:

ایمپلنت  دندان

ایمپلنت جدیدترین و بهترین روش کاشت دندان محسوب می شود. در روش ایمپلنت باید پایه تیتانیومی جایگزین ریشه دندان از دست رفته شود و در استخوان فک قرار بگیرد تا با مستحکم شدن پایه، امکان نصب روکش بر روی آن وجود داشته باشد و پزشک بتواند روکش ایمپلنت را که به میزان زیادی به دندان طبیعی شباهت دارد  در دهان قرار دهد.

ترمیم ایمپلنت در کرج از شرایط بسیار ایده آلی برخوردار است و مزایای زیادی دارد که به همین دلیل بسیاری از افراد به این روش روی آورده اند و اکثر پزشکان این روش را برای ترمیم دندان توصیه می کنند.

بریج دندان

از دیگر روش هایی که برای ترمیم دندان انجام می شود و به عنوان کاشت دندان در کرج آن را می شناسند، روش بریج دندان است. در این روش دندان هایی که در مجاورت دندان از دست رفته قرار گرفته اند باید تراشیده شوند تا بر روی انها پل  و یا بریج ایجاد شود.

در واقع در این روش دندان های مجاور حکم تکیه گاه برای روکش دندان را دارند و فقط در صورتی می توان از این روش برای ترمیم دندان استفاده کرد که در مجاورت دندان از دست رفته، دندان های دیگری وجود داشته باشند.

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی که مسلما همه شما آن را می شناسید از قدیمی ترین روش های کاشت دندان محسوب می شود که از این روش فقط برای ترمیم تمامی دندان های فک بالا و پایین می توان استفاده کرد. بدین منظور که اشخاص برای استفاده از این روش باید حتما تمامی دندان های خود را از دست داده باشند.

دندان مصنوعی به شکل متحرک است و زمانی که در دهان قرار می گیرد، امکان خارج کردن آن از دهان وجود دارد در حالی که روش های دیگر بریج و ایمپلنت روکش ثابت هستند و نمی توان آنها را مدام از دهان خارج کرد.

 

کاشت دندان در کرج

 

بهترین روش کاشت دندان در کرج

در میان روش های ذکر شده در فوق، میتوان گفت که بهترین روش کاشت دندان در کرج، ایمپلنت است که در برگیرنده مزیت های بسیار زیادی است. مزایای ایمپلنت به عنوان بهترین روش کاشت دندان در کرج عبارتند از:

  • ایجاد جلوه بسیار طبیعی و زیبا در دهان
  • اصلاح طرح لبخند
  • امکان انتخاب روکش ایمپلنت بر اساس رنگ و جنس دندان های طبیعی
  • ماندگاری و طول عمر بسیار زیاد ایمپلنت و امکان استفاده از آن تا پایان عمر
  • امکان ترمیم کردن روکش و پایه ایمپلنت در صورت بروز مشکل
  • برقراری پیوند مناسب و بدون عارضه پایه ایمپلنت با استخوان فک
  • عدم ایجاد مزاحمت در دهان
  • عدم آسیب رساندن به دندان های مجاور
  • و…

هزینه کاشت دندان در کرج

در خصوص هزینه کاشت دندان در کرج باید اگاه باشید که هزینه انجام این کار بر اساس شرایط متفاوت خواهد بود.

بنابراین برای کسب اطلاع از قیمت ایمپلنت در کرج باید در ابتدا مسائلی از قبیل زیر مشخص شوند تا امکان تعیین هزینه وجود داشته باشد:

روش کاشت دندان

هر یک از روش های کاشت دندان که در بخش های فوقانی به انها اشاره کردیم، هزینه متفاوتی دارد و اولین قدم برای تعیین هزینه کاشت انتخاب روش ترمیم دندان است که در میان روش ها ذکر شده ایمپلنت به عنوان گران قیمت ترین روش شناخته می شود.

کلینیک درمانی

کلینیک دندانپزشکی در کرج بر اساس میزان شهرت و کیفیت خدمات درمانی که ارائه می دهند معمولا تعرفه های درمانی متفاوتی دارند و نوع کلینیک دندانپزشکی می تواند در هزینه موثر واقع شود.

بیمه خدمات درمانی و نوع آن

با توجه به اینکه امکان استفاده از برخی انواع بیمه های خدمات درمانی برای پرداخت هزینه کاشت دندان وجود دارد، باید بیمه خدمات درمانی و نوع آن را نیز در هزینه درمان موثر در نظر گرفت.

تعداد دندان هایی که نیازمند کاشت هستند

افرادی که به ترمیم دندان نیاز دارند، از تعداد متفاوتی دندان های آسیب دیده برخوردارند که تعداد دندان های انها که نیاز به ترمیم دارند در هزینه تاثیر خواهند داشت و هرچه تعداد دندان ها افزایش پیدا کنند هزینه نیز بیشتر می شود.

البته این مساله به تمامی روش های کاشت دندان در کرج به جز دندان مصنوعی تعلق دارد زیرا در روش دندان مصنوعی لازم است تا شخص همه دندان های خود را از دست داده باشد.

وضعیت جسمی افراد

در بسیاری از مواقع وضعیت جسمی افراد می تواند باعث افزایش هزینه کاشت دندان شود. به عنوان مثال: کسانی که دارای تراکم استخوانی کافی در فک نباشند باید پیش از ترمیم دندان پیوند استخوان فک انجام دهند که در این شرایط به هزینه ترمیم دندان انها افزوده می شود.

کاشت دندان در کرج و دندانپزشکی فرایش

کلینیک ایمپلنت در کرج یکی از بهترین دندانپزشکی شهر کرج است که در عظیمیه قرار گرفته است. دندانپزشکی فرایش نه تنها در کرج بلکه در تهران نیز شعبه دارد و کسانی که قصد داشته باشند در تهران به ترمیم دندان بپردازند، امکان مراجعه به دندانپزشکی فرایش تهران را خواهند داشت.

در دندانپزشکی فرایش می توانید علاوه بر ایمپلنت در کرج با روش های ذکر شده، از روش های دیگر ترمیم و یا درمان مشکلات دندانی نیز استفاده کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات