پیوند لثه در کرج

پیوند لثه در کرج

پیوند لثه در کرج


پیوند لثه چگونه است؟ چه کسانی به پیوند لثه در کرج نیاز دارند؟ آیا می دانید که جراحی لثه در کرج به چه منظور انجام می شود؟ هزینه جراحی لثه در کرج چقدر است؟ به منظور افزایش آگاهی شما هموطنان عزیز در خصوص این موضوع مطلبی را اماده کرده ایم که پاسخ این پرسش ها را با مطالعه آن می توانید دریابید. پس به این منظور تا بخش پایانی این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

دندانپزشکی یکی از شاخه های وسیع علوم پزشکی است که علاوه بر اینکه به برطرف کردن مشکلات دندانی پرداخته می شود، در این شاخه به بررسی و درمان مشکلاتی که مربوط به لثه و فک هستند نیز پرداخته می شود.

لثه انسان همانند دندان ها دچار مشکلاتی می شود و قابلیت خود را از دست می دهد. شایع ترین بیماری هایی که مربوط به لثه ها می شوند، بیماری هایی همچون تحلیل رفتن لثه، عفونت لثه و … هستند که در بین این بیماری ها تحلیل رفتن لثه یکی از حاد ترین مشکلات است و در چنین شرایطی باید پیوند لثه برای کسانی که دچار تحلیل لثه شده اند، انجام گردد.

پیوند لثه چگونه است؟

پیوند لثه در کرج به این شکل انجام می شود که ابتدا وضعیت بیمار توسط پریودنتیست تحت بررسی قرار می گیرد و سپس جراحی پیوند لثه برای او انجام می شود. برای پیوند لثه ابتدا بی حسی موضعی به لثه فرد تزریق میشود و سپس از بخش های دیگر لثه که بافت مناسبی دارند، مانند: کام، بافت لثه ای برداشته می شود و به بخش هایی که دچار تحلیل لثه شده اند، پیوند زده می شوند و با بخیه در انجا فیکس می گردند.

از انجایی که لثه ها قابلیت ترمیم دارند، قسمتی از لثه که از آن بافت پیوندی برداشته شده است، پس از مدتی خود را ترمیم می کند و به حالت اولیه باز می گردد.

از طرف دیگر بخش هایی که برای انها پیوند لثه انجام شده است نیز بعد از مدتی بهبود پیدا می کنند و با بخش های دیگر لثه یکنواخت و یکدست می شوند.

پیوند لثه در کرج

انواع روش های پیوند لثه در کرج

پیوند لثه با استفاده از سه روش متفاوت انجام می شود که این سه روش از قبیل زیر هستند:

جراحی فلپ لثه

جراحی فلپ یکی از انواع روش هایی است که به  منظور ترمیم بخش های تحلیل رفته لثه انجام می شود. در این روش بافت موجود در سقف دهان که به آن فلپ گفته می شود، برداشته می شود و به بخش های مورد نظر پیوند می گردد و سپس در آنجا بخیه زده می شود.

از انجایی که در این روش از بخش فلپ استفاده می شود، به این روش جراحی فلپ لثه می گویند.

پیوند لثه آزاد

پیوند لثه در کرج از نوع آزاد به گونه ای است که در آن از بافت های نازک موجود در لثه سقف دهان استفاده می شود و از انها به منظور ضخیم تر کردن لثه هایی استفاده می شود که به میزان زیادی نازک هستند.

پیوند پدیکل

پیوند پدیکل از جمله روش هایی برای جراحی لثه محسوب می شود که در آن بافت مورد نظر برای پیوند از سقف دهان برداشته نمی شود بلکه به جای آن بافت موردنیاز را از بخش های اطراف لثه آسیب دیده تامین می کنند.

در این روش دندانی که لثه آن تحلیل رفته است، از بخش بالایی نزدیک به آن بافت لثه را بر می دارند و بر روی بخش های مورد نظر قرار می دهند. لازم به ذکر است که از این روش در مواقعی استفاده می شود که در اطراف لثه تحلیل رفته به میزان کافی بافت پیوندی وجود داشته باشد.

بارزترین علائم نشان دهنده نیاز به پیوند لثه

تمامی کسانی که به پیوند لثه نیاز داشته باشند، با در نظر گرفتن مسائل و علائم نشان دهنده آن می توانند به این موضوع پی ببرند که به پیوند لثه نیازمند هستند. در واقع این افراد جتی بدون مراجعه به پزشک و تنها با بررسی وضعیت خود می توانند از این موضوع مطلع شوند.

تنها کافی است که این علائم را در خود چک کنند و در صورتی که انها را در خود رویت کردند، به پزشک مراجعه کنند تا پیوند لثه برایشان انجام شود.

  • حساس شدن دندان ها به سرما و گرما
  • لق شدن دندان و یا افتادن ناگهانی یک و یا چند دندان
  • بلند تر شدن طول دندان ها به گونه ای که در مقایسه با سایر دندان ها بلند تر باشد
  • بروز احساس ناخوشایند در صورت لمس کردن دندانی که در محل تحلیل لثه قرار گرفته است
  • و….

چه کسانی به پیوند لثه در کرج نیاز دارند؟

پیوند لثه در کرج برای گروهی از همشهری های عزیز ما مورد نیاز است که شرایط انها از قبیل زیر باشد و یکی از ویژگی های ذکر شده در زیر را داشته باشند:

  • کسانی که لثه های انها تحلیل رفته باشد
  • کسانی که بخواهند طرح لبخند خود را زیبا کنند
  • کسانی که لثه هایشان بالاتر از قسمت طبیعی خود رفته است و به سمت بالاتر رفته است
  • کسانی که به دلیل تحلیل رفتن لثه دچار لقی دندان شده اند
  • کسانی که به مواد غذایی خیلی سرد و یا خیلی گرم حساس شده اند

 

در واقع تمامی کسانی که به مشکل تحلیل رفتن لثه مبتلا شده باشند باید حتما این جراحی را انجام دهند تا شرایط انها به سرعت بهبود پیدا کند و باعث بدتر شدن اوضاع دندان ها و لثه نشود.

بهترین دندانپزشکی برای پیوند لثه در کرج

دندانپزشکی هایی که امور مربوط به پیوند لثه در کرج و پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج را انجام می دهند بسیار متعدد هستند. جراحی لثه باید حتما با نظارت پریودنتیست ها انجام شود که تخصص در این زمینه داشته باشند. بنابراین مراجعه به هر دندانپزشکی را به این منظور توصیه نمی کنیم بلکه بهتر است تا به بهترین دندانپزشکی های کرج به این منظور مراجعه کنید.

از بهترین دندانپزشکی هایی که امور مربوط به پیوند لثه در کرج را برای شما عزیزان انجام می دهد، دندانپزشکی در چهارراه طالقانی است که تحت نظارت پریودتیست این امور را اجرا می کند. لازم به ذکر است که فرایش نه تنها در شهر کرج بلکه در تهران نیز شعبه دارد و می توانید در صورت تمایل به شعبه تهران آن مراجعه کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات