پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج

پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج

پیوند استخوان در کرج

پیوند استخوان در کرج


پیوند استخوان در کرج چیست؟ هزینه ایمپلنت دندان در کرج چقدر است؟ از پیوند استخوان چه زمانی برای ایمپلنت استفاده می شود؟ بهترین مرکز ایمپلنت دندان در کرج کجاست؟

از جمله روش های درمانی رایج در خصوص جوش نخوردن استخوان، استفاده از شیوه پیوند استخوان و یا گرافت استخوان است که به آن BONE GRAFT نیز می گویند.

در این روش ممکن است که از تثبیت استخوان هم استفاده شود که منظور از تثبیت استخوان استفاده از پیچ، پلاک و یا اکسترنال فیکساتور است.

در پیوند استخوان برای ایمپلنت استخوانی را که از محل دیگری تهیه شده است در محل مورد نظر که فاقد جوش خوردگی است، قرار می دهد و وجود این استخوان در محل باعث تحریک جوش خوردگی استخوان می شود.

پیوند استخوان برای بخش های مختلف بدن و هر قسمتی از بدن که به این پیوند نیاز داشته باشد انجام می گردد و یکی از بخش های بدن که عمل پیوند استخوان برای آن بسیار انجام می شود، دندان و امور مربوط به جراحی لثه است که قصد داریم تا در این خصوص بیشتر با شما عزیزان صحبت کنیم.

پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج

در ایمپلنت و کلینیک دندانپزشکی در کرج برای انجام امور مختلفی از پیوند استخوان استفاده می گردد و یا به عبارت دیگر امور مختلفی در دندانپزشکی با استفاده از پیوند استخوان قابل درمان هستند.

از انواع پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج می توان به پیوند استخوان فک اشاره کرد که این فرآیند به صورتی است که مقداری از مواد پیوند استخوان جایگزین استخوان از دست رفته فک می شود تا باعث تحریک بازسازی فک شود.

حتما می پرسید که پیوند استخوان چگونه می تواند باعث تحریک بازسازی استخوان ها شود؟ در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان بگوییم که در چنین فرآیندی استخوان های طبیعی با رشد خود مواد پیوند را جذب می کنند و باعث تشکیل منطقه استخوانی جدیدی می شوند. در نتیجه با پیوند استخوان فک و طی شدن این فرآیند درمان انجام می شود.

انواع مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت

موادی که برای پیوند استخوان در کرج به کار می روند به چهار دسته تقسیم می شوند که از قبیل زیر هستند:

  • اتوگرافت: در روش اتوگرافت از استخوان تهیه شده از بدن خود بیمار استفاده می شود. در این روش پزشک معمولا این پیوند استخوان را از بافت چانه، ساق و یا لگن بیمار فراهم می کند.

 

  • آلوگرافت: در پیوند استخوان برای ایمپلنت از استخوان فرد اهدا کننده استفاده می شود یعنی معمولا از اجساد اشخاص فوت کرده پیوند استخوان گرفته می شود و استخوان تحت درمان قرار می گیرد تا از واکنش های طبیعی بدن خنثی شود و از هر نوع بیماری بدن میزبان عاری گردد.

 

  • زانوگرافت: در روش زانوگرافت از بخش های غیر ارگانیک استخوان حیوانات استفاده می شود که معمولا از استخوان گاو در این روش استفاده می گردد.

 

  • آلوپلاست: در نهایت در این روش نیز از مواد پیوندی استفاده می شود که از هیدروکسی آپاتیت ساخته می شوند که هیدروکسی آپاتیت ماده معدنی است که به صورت طبیعی در داخل استخوان وجود دارد.

 

پیوند استخوان در کرج

 

مراحل پیوند استخوان برای ایمپلنت

 

در پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج همانند پرکردن دندان در کرج فرآیند پیوند استخوان بر اساس هدف درمان تعیین می شود اما به صورت کلی مراحل زیر باید برای پیوند طی گردند:

مرحله اول: بی حس کردن

در این بخش از بی حس کننده های موضعی برای بی حس کردن محل عمل جراحی استفاده می شود و اگر پیوند استخوان را از بدن خود شما تامین کنند باید از دارو های وریدی استفاده شود.

مرحله دوم: استخراج و یا تامین کردن استخوان

در این بخش اگر شیوه اتوگرافت به کار برده شود، دندانپزشک بافت را از محل انتخاب شده بر می دارد و در صورتی که نیاز به کشیدن دندان باشد نیز همزمان با برداشتن بافت پیوندی دندانپزشک دندان را نیز می کشد. به صورت کلی اگر کشیدن دندان و برداشت بافت پیوندی به صورت همزمان انجام شوند، فرآیند بهبودی سریع تر رخ می دهد.

مرحله سوم: جایگذار کردن ماده پیوند

در پیوند استخوان برای ایمپلنت دندانپزشک محل مورد نظر را پاکسازی می کند و در صورتی که نیازی به کشیدن دندان وجود نداشته باشد، برشی در بافت لثه ایجاد می شود تا پوشش استخوان برداشته شود.

پس از انجام این کار مواد استخوان پیوندی روی استخوان بدون پوشش قرار می گیرد.

مرحله چهارم: بخیه زدن در پیوند استخوان در کرج

در این مرحله مواد پیوندی در جای خود قرار می گیرد و بافت موجود بر روی آن با بخیه محکم می شود. در این مرحله دندانپزشک از پین و سیم و کابل و پیچ های تیتانیومی برای کنار هم نگه داشتن بافت ها استفاده می کند. در صورتی که منبع تامین بافت بدن خود شما باشد نیز جراح آن منطقه را بخیه می زند.

مرحله پنجم: دوره نقاهت پس از عمل

در مرحله پنجم که دوره نقاهت از عمل است، اگر برای شما از دارو های بی حسی استفاده شود، باید از انجام دادن اعمالی مانند رانندگی پرهیز کنید. دوره نقاهت در این خصوص به 4 الی 6 ماه زمان نیاز دارد و پس از طی شدن این دوره برای کاشت ایمپلنت دندانی آماده خواهید بود.

در رابطه با این موضوع دندانپزشکی در کرج و دندانپزشک نیز مواردی را به شما برای مراقبت صحیح از محل پیوند زده شده آموزش می دهد تا به خوبی بهبود یابید.

انواع دیگر امور دندانپزشکی که با استفاده از پیوند استخوان برای ایمپلنت در کرج انجام می شوند:

 

  • لیفت سینوس

در لیفت سینوس کف سینوس را بالا می برند تا ارتفاع استخوان در فک بالای شما در بالای دندان های مولر و پرمولر افزایش پیدا کند تا در این صورت جایگزینی ایمپلنت دندانی انجام شود.

  • اضافه کردن به تیغه آلوئول

با انجام این فرآیند جراحی استخوان فک به دو بخش داخلی و بیرونی تقسیم می شود تا مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت در محل مورد نظر قرار داده شود و استخوان جدید شکل گیرد و درنتیجه تیغه فک عریض شود تا بتواند از ایمپلنت حمایت کند.

  • افزایش ارتفاع و عرض استخوان

در این فرآیند استخوان کوتاه تر را به استخوان بلند تر تبدیل می کنند و این کار با برش استخوان به دو تکه انجام می شود. سپس دو تکه استخوان به هم متصل می شود و شکل گیری استخوان جدید بین این فاصله و پر شدن فاصله خالی را تقویت می کند.

  • حفظ تیغه آلوئول و یا حفظ حفره دندان

در پیوند استخوان برای ایمپلنت ، قرار دادن یک جایگزین مناسب برای استخوان درون حفره دندان و پوشاندن آن با یک غشا محافظ به طور مستقیم بعد از کشیدن دندان باعث جلوگیری از تحلیل رفتن دندان بعد از کشیدن آن می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات