پر کردن دندان در کرج در کدام کلینیک انجام می شود؟

پر کردن دندان در کرج در کدام کلینیک انجام می شود؟

پر کردن دندان

پر کردن دندان


پر کردن دندان در کرج مساله ای است که افراد بسیار زیادی با آن سر و کار دارند. آیا شما هم از این دسته افراد هستید؟ در صورتی که به راهنمایی هایی در این خصوص نیاز دارید، می توانید به مطالعه این مطلب بپردازید.

دندان ها در سنین مختلف و بر اساس عوامل مختلفی دچار خرابی می شوند و به پر کردن نیاز پیدا می کنند.

با توجه به جمعیت زیادی که در شهر کرج ساکن هستند، تعداد بی شماری از افراد در این شهر به دنبال ایمپلنت و کلینیک دندانپزشکی در کرج معتبری هستند که پر کردن دندان را با هزینه مناسب برای آنها انجام دهند.

پر کردن دندان در کرج

برای انجام این کار دندانپزشک مربوطه میزان خرابی موجود در دندان را با استفاده از تجهیزات دندانپزشکی در کرج می تراشد و جای آن را با استفاده از مواد مخصوصی پر می کند که به این کار پر کردن دندان و یا ترمیم دندان می گویند. در نتیجه بر اساس این اقدامات می توان از دندان خراب شده برای سال های بسیار بیشتری استفاده کرد به طوری که دیگر نیازی به کشیدن دندان و استفاده از روش های جایگزین نمی باشد.

لازم به ذکر است که ترمیم دندان را برای دندان هایی که دارای پوسیدگی های کم و یا زیاد باشند، می توان انجام داد، اما در صورتی که پوسیدگی به عصب دندان رسیده باشد، زمانی می توان به ترمیم دندان پرداخت که قبل از ترمیم، عصب کشی برای دندان صورت گرفته باشد.

در نتیجه زمانی که افراد ساکن کرج برای ترمیم دندان به دندانپزشک مراجعه می کنند،

باید در ابتدا دندان مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که پوسیدگی به عصب رسیده است و یا خیر.

پر کردن دندان در کرج چه زمانی نیاز می باشد؟

در صورتی که افراد نشانه هایی از قبیل زیر را داشته باشند، باید برای ترمیم دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنند. این نشانه ها عبارتند از:

  • زمانی که پوسیدگی به کناره های دندان سرایت کرده باشد.
  • در صورتی که دندان به سرما و یا گرما حساس شده باشد.
  • در صورتی که فرد با خوردن مواد غذایی شیرین احساس درد کم و خفیفی داشته باشد

در این خصوص لازم به ذکر است که گاهی اوقات افراد از ظاهر دندان ها در رابطه با میزان پوسیدگی آن تصمیم گیری می کنند. اما باید گفته شود که زمانی که پوسیدگی از شیارهای موجود در دندان شروع شود، از سطح گسترش پیدا نمی کند بلکه از عمق گسترش می یابد.

به همین دلیل نباید بر اساس ظاهر دندان در مورد پوسیدگی آن تصمیم گیری کرد، زیرا ممکن است که پوسیدگی در ظاهر کم باشد اما از عمق به عصب رسیده باشد.

مراحل پر کردن دندان در کرج

برای ترمیم دندان و یا ایمپلنت دندان در کرج باید مراحلی از قبیل زیر طی شود:

  • اولین گام برای ترمیم دندان، برداشتن پوسیدگی از سطح دندان است که در این خصوص میزان برداشت پوسیدگی باید بیش از مقدار پوسیدگی باشد.
  • زمانی که پوسیدگی به صورت کامل برداشته شود، انتهای حفره چک می شود تا روی عصب دندان باز نشده باشد. در صورتی که روی عصب دندان باز نشده باشد، از موادی برای حفاظت عصب دندان استفاده می شود و این مواد بر روی قسمت هایی که نزدیک عصب هستند، گذاشته می شود.
  • در انتها نیز دندان مورد نظر با استفاده از آمالگام و یا کامپوزیت پر می شود. 

    پر کردن دندان

پر کردن دندان با استفاده از کامپوزیت بهتر است و یا آمالگام؟

آمالگام و کامپوزیت دو مدل از شیوه های ترمیم دندان هستند که در آمالگام از ماده ای با رنگ نقره ای که از ترکیب چند فلز ساخته شده است، برای ترمیم دندان استفاده می شود و به عنوان یکی از مقاوم ترین مواد برای انجام این کار می باشند.

اما در مقایسه با آمالگام، ماده کامپوزیت قرار دارد که از آنجایی که این ماده هم رنگ دندان است، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. همچنین از مزایای دیگر این ماده این است که برای استفاده از آن نیازی به تراشیدن دندان نیست و دچار تغییر و خوردگی نمی شود.

در رابطه با کامپوزیت لازم به ذکر است که از این ماده در مواقعی می توان استفاده کرد که پوسیدگی دندان کم باشد.

به صورت کلی برای ترمیم دندان از مواد دیگری مانند: سرامیک و طلا نیز استفاده می شود، اما این دو ماده معروف ترین انواع روش ها برای ترمیم دندان می باشند.

هزینه مورد نیاز برای پر کردن دندان در کرج چه قدر است؟

به صورت کلی تعرفه دندانپزشکی در کرج به عوامل مختلفی بستگی دارند که مهم ترین این عوامل عبارتند از: خصوصی و یا دولتی بودن مرکز درمانی مورد نظر و دارا بودن بیمه های درمانی که هزینه این خدمات پزشکی را تقبل می کند.

هزینه ترمیم دندان در کلینیک های خصوصی

کلینیک های خصوصی از آنجایی که به صورت خصوصی اداره می شوند و از تجهیزات پیشرفته تری استفاده می کنند، دارای هزینه بیشتری برای انجام این کار هستند.

هزینه ترمیم دندان در کلینیک های دولتی

در مقایسه با کلینیک های خصوصی، کلینیک های دولتی دارای هزینه مناسب تری برای انجام این امور هستند، زیرا این کلینیک ها توسط دولت اداره می شوند و از تعرفه های دولتی برخوردارند.

هزینه ترمیم دندان با استفاده از بیمه درمانی

از دیگر مواردی که بر روی هزینه دندانپزشکی کودکان در کرج تاثیر گذار است، استفاده از بیمه های درمانی است. در این خصوص لازم به ذکر است که بیمه های درمانی دارای انواع مختلفی هستند و برخی از انواع این بیمه ها هزینه مورد نیاز برای ترمیم دندان را به صورت کامل تقبل می کنند که در این صورت ترمیم دندان برای افرادی که دارای این گونه بیمه های درمانی هستند، رایگان محسوب می شود.

برخی دیگر از انواع این بیمه ها نیز تنها نیمی از هزینه مورد نیاز برای انجام این کار را به بیمار پرداخت می کنند. در این صورت هزینه مورد نیاز برای انجام لمینت دندان و دیگر خدمات توسط چنین بیمه هایی، برای افراد به صورت نیم بها است و میزان هزینه برای آنها به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات