همه چیز در مورد لمینت دندان

همه چیز در مورد لمینت دندان


این یک روش تضمینی و استاندارد برای زیبایی ظاهر دندان ها می باشد  و روشی است که امروزه حرف اول را در زیبا سزی دندان ها در دنیا می زند و زبایی منحصر به فردی به دندان ها و ظاهر افراد می دهد ،  این روش از لایه ی بسیار ظریف ساخته شده است که به جنس سرامیک خواهد بود و بر دندان ها پوشیده می شود و نسبت به نوع و شرایط دندان هر فردی تهیه میشود و مشکلات ظاهری دندان های افراد را اصلاح می کند که معمولا برای اصلاح خط لبخند و سفید کردن دندان ها استفاده خواهد شد .

 

لمینت دندان چیست؟

یک لایه ی سرامیکی نازک است که برای اصلاح و ترمیم ظاهر و رنگ دندان ها استفاده می شود که برای اطلاح طرح لبخند و اصلاح فرم دندان ها ، اصلاح فاصله ، دندان ها برای داشتن دندان هایی منحصر به فرد و به اصطلاح لبخند هالیوودی استفاده می شود . این روش نسبت به کامپوزیت دندان ثبات بسیار بالایی داشته و زیبایی خاصی به افراد هدیه می دهد .

ابتدا این سرامیک ها بر اساس دندان های فرد قالب گیری میشوند و سپس در لابراتوار تولید خواهند شد . در مواقعی برای اجرای روش لمینت دندان در ابتدا باید به درمان های لازم لثه پراخت و یا در شرایطی ارتودنسی و لمینیت را باهم ترکیب کرد که بسته به نوع و شرایط دندان های افراد می باشد . برای انجام لمینت ابتدا دندان ها توسط متخصص کاملا تمیز و جرمگیری می شود تا هیچگونه باکتری ، پوسیدگی و پرکردگی های بد وجود نداشته باشد سپس سطح خارجی دندان ها حدود نیم میلی متر تراش داده می شوند و سپس سرامیک لمینیت از طریق چسب مخصوص  بر دندان ها قرار میگیرد . لمینت معمولا به جلسه در جهت اجرا نیاز دارد که جلسه اول معاینه و قالب گیری صورت میگیرد و جلسه دوم به ساخت لمینت طبق شرایط فرد می گذرد و جلسه آخر نصب آن و تضمین از اجرای موفقیت آمیز صورت میگیرد .

چه کسانی نمیتوانند از لمینت دندان استفاده کنند؟

کسانی که به رعایت بهداشت دندان های خود نمی پردازند و یا کسانی که لثه های آسیب دیده داشته و نیاز به جراحی لثهدارند ، دندان های آن ها  دچار پوسیدگی های شدید می باشد ، فاقد مینای دندان می باشند ، دندان های کوتاه دارند و آسیب نسج دندان دارند نمیتوانند از لمینت دندان استفاده کنند ، همچنین افراد باردار و نوجوانان و افرادی که در سن رشد هستند ممنوعیت دارد وباید این درمان را به زمان دیگری موکول کنند ، همچنین باید توجه داشت که بعد از اجرای لمینیت نمیتوان از ارتودنسی و ایمپلنت استفاده کرد و جزء ممنوعیت های این روش می باشد .

عمر لمینت دندان بسیار بالا می باشد اما رعایت نکات بهداشتی ، پرهیز از جویدن ناخن ها ، پرهیز از دندان قروچه الزامی می باشد و سبب طول عمر این روش خواهد شد .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات