هزینه روکش دندان در کرج

هزینه روکش دندان در کرج در کرج موضوعی است که توسط بسیاری از هم وطنان عزیز ما در اینترنت جست و جو می شود که با این وجود مشخص است که افراد بسیار زیادی در کرج به دنبال پاسخ این سوال هستند. از این رو ما قصد داریم که در این مقاله اندکی در خصوص این موضوع با شما عزیزان صحبت کنیم.

روکش دندان چیست؟

روکش کردن دندان همانند لمینت دندان  یکی از متداول ترین شیوه های درمانی در خصوص دندان است و مساله ای است که هرکسی دیر و یا زود با آن مواجه خواهد شد.

روکش دندان که به آن پروتز دندان نیز می گویند و در انگلیسی به DENTAL CROWN معروف است، کلاهک هایی به صورت فلزی، سرامیکی و یا ترکیبی از هر دوی آنها می باشند که بر روی دندان هایی که دچار خرابی زیادی شده اند، گذاشته می شوند تا هم در برابر شکسته شدن از دندان ها محافظت کنند و هم زیبایی دندان ها را حفظ نمایند.

انواع روکش دندان چیست و تاثیر آنها در هزینه؟

روکش دندان همانند ایمپلنت دندان در کرج دارای انواع مختلفی است  که هزینه مربوط به آن کرج به نوع روکش انتخابی بستگی دارد و انواع آن عبارت است از:

 • روکش های تمام فلزی: در روکش های تمام فلز همان طور که در نام آن مشخص است تمامی بخش های روکش از فلز ساخته می شود که آلیاژ استفاده شده می تواند از جنس فلز سفید و یا زرد باشد.

 

 • روکش از آلیاژ های قیمتی: انجام این کار با استفاده از آلیاژهای قیمتی چیزی در حدود 60 درصد از آلیاژ در بر گیرنده فلزات گران قیمت مانند: طلا و پلاتینیوم و پالادیوم است که بیش از 40 درصد این آلیاژ ها را طلا تشکیل می دهد. این روش به دندان طلا معروف است که به دلیل به کار بردن فلزات قیمتی هزینه روکش کردن در این روش در مقایسه با سایر روش ها بیشتر است.

 

 • روکش از آلیاژ های نیمه قیمتی: در این روش چیزی بالغ بر 25 درصد از فلزات گران قیمت استفاده می شود که هزینه انجام این روش در مقایسه با روش آلیاژهای قیمتی مسلما پایین تر خواهد بود.

 

 • روکش از آلیاژ های معمولی: در این روش استفاده از فلزات قیمتی کمتر از 25 درصد است و مابقی آن را فلزاتی مانند: نیکل و یا کروم و …. تشکیل می دهند.

 

 • روکش سرامیکی: روکش های سرامیکی از پرسلن ساخته می شوند که این نوع از روکش ها به عنوان ارزان ترین روکش ها به حساب می آیند. که هزینه مربوط به آنها به آلیاژ های استفاده شده در زیر آن نیز بستگی دارد. اما به صورت کلی در صورتی که در این روش از آلیاژ های مرسوم در لابراتوار ها استفاده شود، می توان این روش را به عنوان به صرفه ترین روش در نظر گرفت.

 

 • روکش ترکیب شده از سرامیک و فلز: از این روش به عنوان یک روش غالب در مطب های دندان پزشکی استفاده می شود که در این روش بخش فلزی قسمت های دور تا دور دندان را پوشش می دهد و با استفاده از قسمت پرسلن زیبایی دندان حفظ می شود.

 

هزینه روکش دندان در کرج

 

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه روکش دندان در کرج

به صورت کلی عوامل زیادی بر روی هزینه انجام این کار در دندانپزشکی در عظیمیه کرج تاثیر گذار هستند که این عوامل عبارتند از:

 • نوع روکش انتخاب شده برای دندان
 • روش کاری دندانپزشک مربوطه
 • جنس مواد استفاده شده برای روکش کردن دندان
 • تعداد دندان هایی که شخص قصد روکش کردن آنها را دارد
 • تجهیزات به کار گرفته شده برای این کار
 • کلینیک دندانپزشکی مورد نظر

در این خصوص لازم به ذکر است که یک عامل مهم دیگر نیز در هزینه روکش دندان در کرج تاثیر گذار می باشد که آن هم بیمه های درمانی است. اشخاصی که تحت پوشش بیمه های درمانی در کرج هستند، باید بدانند که برخی از انواع این بیمه ها هزینه های مربوط به انجام این کار را تقبل می کنند ولی برخی از آنها نیمی از هزینه و برخی دیگر تمامی هزینه را به بیمار پرداخت می کنند.

از این رو با استفاده از بیمه های درمانی می توان به طور بسیار کم هزینه برای روکش کردن دندان اقدام کرد.

با توجه به این که هزینه روکش دندان در کرج به این عوامل بستگی دارد، نمی توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین کرد، زیرا باید تمامی این موارد سنجیده شوند.

اما با این وجود می توان گفت که در صورتی که قصد دارید از هزینه مربوط به انجام این کار در کرج اطلاع پیدا کنید، می توانید از دندانپزشک مورد نظر خود و یا کلینیک دندانپزشکی مورد نظر در این خصوص سوال بپرسید تا شاید آنها پاسخ دقیقی برای سوال شما داشته باشند.

آیا هزینه روکش دندان در کرج با هزینه انجام این کار در شهرهای دیگر متفاوت است؟

بسیاری از افراد می پندارند که هزینه دندانپزشکی در کرج و شهرهای مختلف به صورت متفاوت می باشد که در این خصوص باید بگوییم که این دیدگاه تا حدی درست است. زیرا هزینه انجام این کار در کلان شهر هایی مانند تهران و یا کرج ممکن است که در مقایسه با شهر های دیگر بیشتر باشد. برخی از شهرستان ها مانند: یزد با وجود اینکه از پزشکان متخصص برای انجام این کار بهره می برند اما هزینه روکش کردن دندان  و همچنین دندان مصنوعی در کرج در آن بسیار کمتر از شهرهایی مانند کرج و یا تهران است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات