هزینه دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج چقدر است؟

هزینه دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج چقدر است؟

هزینه دندانپزشکی


همان طور که می دانید کرج یکی از شهر های بزرگ ایران است که جمعیت بسیار زیادی در آن زندگی می کنند و این شهر در فاصله کمی از تهران قرار دارد که از این رو امکانات موجود در این شهر اهمیت بسیار زیادی دارد و با در نظر گرفتن این مسائل، مسئولان شهر کرج باید بتواند نیاز های مردم ساکن این شهر را تامین کنند و خدمات مختلفی را به آنها و به میزان کافی ارائه دهند. از این رو میخواهیم هزینه دندانپزشکی در کرج را مورد بررسی قرار دهیم

دندانپزشکی در کرج از مواردی است که توسط افراد بسیار زیادی در اینترنت جست و جو می شود که این موضوع اهمیت دندانپزشکی در کرج و همین طور نیاز مردم این شهر را به دندانپزشکی نشان می دهد.

خدمات ایمپلنت و کلینیک دندانپزشکی در کرج یکی از گران قیمت ترین خدمات درمانی هستند که متاسفانه خدمات مربوط به آن معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد و یا بیمه های اندکی این خدمات را پوشش می دهند، آن هم به طور محدود.

هزینه زیادی که برای انجام امور دندانپزشکی مورد نیاز است، بسیاری از افراد را در این خصوص دچار مشکل کرده است. همچنین لازم به ذکر است که همه ساله خدمات مربوط به دندانپزشکی تحولاتی در هزینه و قیمت این خدمات پیدا می کنند و تعرفه های جدیدی بر اساس سال جدید دریافت می نمایند.

هزینه دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج

به صورت کلی هزینه های دندانپزشکی در عظیمیه در سال های مختلف به صورت متفاوت می باشد و با توجه به تورم موجود در جامعه که همه مسائل را در بر می گیرد، این هزینه نیز هر ساله تغییر می کند و افزایش می یابد.

در رابطه با هزینه دندان پزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج باید بگوییم که پیشنهادی مبنی بر افزایش 25 درصدی میزان قمیت های پزشکی که دندانپزشکی را نیز شامل می شود در سال 1400، مطرح گردیده است.

اما هنوز مشخص نیست که این اقدام صورت بگیرد و یا خیر. اما به احتمال زیاد در اسفند ماه سال جاری این قیمت تعیین و تصویب می گردد.

در رابطه با هزینه انجام امور دندانپزشکی در کرج در سال 1400 نمی توان قیمت مشخصی را تعیین کرد زیرا این هزینه ها متغیر می باشد.

اما در رابطه با هزینه دندان پزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج لازم به ذکر است که این هزینه و یا افزایش هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و یا به عبارت دیگر از عوامل مختلفی تاثیر می گیرد که عبارتند از:

 • افزایش قیمت دلار که بر روی وارد کردن برخی از مواد مورد نیاز برای امور دندانپزشکی تاثیر می گذارد.
 • تغییر در قیمت تجهیزات مورد نیاز برای امور دندانپزشکی و افزایش آنها
 • تصویب نرخ های جدید برای سال 1400 توسط دولت مردان

به صورت کلی هزینه دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

هزینه مورد نیاز برای انجام امور دندانپزشکی در مراکز دولتی

در این خصوص باید بگوییم که برخی از کلینیک های دندانپزشکی در کرج، هزینه های مربوط به دندانپزشکی همه ساله و در تمام ایام سال بر اساس تعرفه های دولتی محاسبه می گردد که دارای هزینه پایین تری در مقایسه با مراکز خصوصی هستند.

در برخی از این کلینیک های دندانپزشکی می توان دفترچه بیمه ارائه داد و با بیمه دولتی برای انجام عملیات دندانپزشکی در کرج اقدام کرد. اما لازم به ذکر است که این شرایط معمولا شامل برخی از عملیات دندانپزشکی مانند: کشیدن و پر کردن دندان می شود و همه امور دندانپزشکی را شامل نمی شود.

هزینه مورد نیاز برای انجام امور دندانپزشکی در مراکز خصوصی:

در صورتی که برای انجام امور دندانپزشکی در سال 1400 در کرج به مراکز خصوصی دندانپزشکی مراجعه شود، به احتمال زیاد هزینه مورد نیاز برای آن نیز در مقایسه با مراکز دولتی بیشتر از آب در می آید زیرا مراکز خصوصی دارای تعرفه های بالاتری هستند.

اما با این وجود در مراکز خصوصی از تجهیزات بهتری برای امور دندانپزشکی استفاده می گردد.

هزینه دندانپزشکی

هزینه دندان پزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج شامل چه بخش هایی می شود؟

هزینه دندان پزشکی مربوط به سال 1400 در کرج در بر گیرنده بخش هایی از قبیل زیر است:

 • هزینه ویزیت اولیه دندان پزشکی در کرج
 • هزینه مربوط به رادیوگرافی دندان
 • هزینه مورد نیاز برای کشیدن دندان
 • هزینه لازم برای پر کردن دندان در کرج
 • هزینه مورد نیاز برای عصب کشی دندان در کرج
 • هزینه مورد نیاز برای دندانپزشکی کودکان
 • هزینه مربوط به ارتودنسی
 • هزینه انجام ایمپلنت در کرج

در نتیجه در صورت ایجاد تغییر در هزینه دندان پزشکی در سال 1400 در شهر کرج تمامی بخش های ذکر شده در قسمت فوق دچار تغییر می گردند و قیمت آنها افزایش پیدا می کند.

آیا هزینه دندان پزشکی سال ۱۴۰۰ در کرج با سایر شهر ها یکسان است؟

در رابطه با این موضوع باید گفت که هزینه دندانپزشکی در کرج در سال 1400 با همه شهر های دیگر یکسان نیست. بلکه ممکن است هزینه امور مربوط به دندانپزشکی در سال 1400 نسبت به شهر هایی مانند: تهران پایین تر باشد و یا ممکن است که این هزینه در مقایسه با برخی از شهرهای دیگر بالا تر باشد.

با اینکه هزینه ایمپلنت دندان در کرج نسبت به شهر تهران پایین تر است، اما خدمات ارائه شده در این شهر دارای کیفیت بالایی است و در شهر کرج می توان تمامی خدمات در این بخش را با استفاده از تجهیزات مناسب، پزشکان متخصص، کلینیک های پیشرفته و مطابق با علم روز انجام داد.

ایمپلنت دندان

مروزه   ایمپلنت دندان روشی برای جایگزین شدن طبیعی  و مطمئن دندان های از دست رفته است که به جای ریشه دندان از دست رفته عمل میکند . ایمپلنت پیچی به جنس تیتانیوم بوده که در واقع پایه و یا ریشه ای محکم برای حایگزین شدن ریشه  دندان های از دست رفته بوده و جایگزین ثابت و دائمی دندان ها میشود که علاوه بر ساختار طبیعی داای ظاهر طبیعی و مطابق با دندان ها می باشد ..

همانطور که گفته شد ایمپلنت  نوعی پایه با جنس تیتانیوم است که سازگار با بدن بوده و در داخل استخوان فک جایگذاری میشود سپس این جایگذاری نیازمند جوشخوردگی می باشد  پس از جوش خوردگی از روکش دندان استفاده میشود که جای خالی دندان از دست رفته خواهد شد .

برای استفاده از ایمپلنت دندان نیازمند به استخوان فک سالم می باشد به همین خاطر پیشنهاد میشود تا پس  از دست رفتن دندان به انجام کاشت دندان اقدام کرد تا به مرور زمان استخوان فک از بین نرود در غیر این صورت باید جراحی استخوان فک انجام شود

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات