دندانپزشکی در منطقه 1 کرج

دندانپزشکی در منطقه یک کرج

دندانپزشکی در منطقه یک کرج


دندانپزشکی در منطقه 1 کرج مخصوص افرادی است که همیشه آرزوی یک لبخند زیبا با دندان‌های سالم و مرتب را دارند. انواع خدمات دندانپزشکی در فرایش کرج با بهترین قیمت، رضایت خاطر بیمارانی که به این مرکز مراجعه کرده‌اند را جلب کرده است. در کنار تمام خدماتی که ارائه می‌شود بایستی فرد نیز مراقبت‌های مداوم و اصول بهداشتی را به طور کامل رعایت کند. در ادامه درخصوص انواع خدمات دندانپزشکی در منطقه یک کرج توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

دندانپزشکی در منطقه یک کرج چیست؟

داشتن دندان‌های زیبا و سالم خودبخود به وجود نمی آید. افرادی هستند که درخصوص مراقبت‌های دندانی خود، وسواس خاصی دارند. رعایت اصول بهداشتی، مراجعه به دندانپزشکی در طی یک روتین خاص و دیگر موارد از جمله کارهایی است که این افراد انجام می دهند. اما در سوی دیگر اشخاصی هستند که مشکلات دندان و بیماری های لثه دارند. برخی از این مشکلات شامل پوسیدگی، جرم دندان، نامرتب بودن دندان، عفونت دهان و دندان و لثه، شکستگی دندان و دیگر موارد است که بیمار را ملزم به مراجعه به دندانپزشکی در هفت تیر کرج خواهد کرد. در کلینیک فرایش کرج علاوه بر خدمات عمومی دندانپزشکی، خدمات درمانی و ترمیمی و زیبایی نیز ارائه می‌شود. این خدمات شامل موارد زیر است

 

دندانپزشکی در منطقه یک کرج

 

معاینات دندانپزشکی در منطقه یک کرج

همیشه توصیه می‌شود که نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان و خردسالان در بازه زمانی مشخص به دندانپزشکی مراجعه کنند. معاینات سالیانه دندان کمک خواهد کرد که در آینده هزینه های دندانپزشکی به حداقل مقدار خود برسد. در همان ابتدا متخصص یا دندانپزشک با کمک ابزارهای مخصوص دندانپزشکی مانند آینه و پروب یکی یکی دندان‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و مشکلات را به خود شخص گوشزد می کند. با انجام عکس‌های OPG می توان از آسیب های جدی تر دندان پیشگیری کرد. در غربالگری سالیانه که شخص انجام می‌دهد، برخی مشکلات دیگر از قبیل بیماری‌های لثه، زبان و سرطان دهان و دندان نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

تمیزکردن و جرم‌گیری دندان‌ها

از دیگر خدماتی که در فرایش منطقه یک کرج انجام می‌شود، جرم گیری و تمیزکردن دندان‌ها است. با کمک جرم گیری متخصص می تواند مواد زائد انباشته شده در دندان را به طور کامل پاکسازی کند. این ضایعات شامل ذرات غذا، پلاک‌های نرم، جرم سختی است که در اثر تجمع بیش از حد مواد معدنی بزاق به وجود آمده است. از نظر علم دندانپزشکی، عامل اصلی بیماری‌های لثه، پلاک و جرم است. این مواد ظاهر ناخوشایندی بر روی دندان باقی می‌گذارند. گاهی پیش خواهد آمد که این نوع خدمات در دسته خدمات زیبایی دندان قرار گیرد. در این حالت متخصص دندانپزشکی با کمک یک برس چرخان و مقداری خمیر پولیش، دندان‌ها را تمیز و جلا دهد.

پرکردن دندان

زمانی که جرم و پلاک بر روی دندان ها تجمع پیدا می کند، به مرور زمان شاهد پوسیدگی دندانی خواهید شد. می توان گفت که پوسیدگی دندان یکی از رایج ترین مشکلات دندانی است که بیشتر افراد به آن گرفتار شده اند. برای از بین بردن پوسیدگی دندان، دندانپزشک از مته و ابزارهای مجهز مدرن استفاده می‌کند. پوسیدگی دندان باعث ایجاد حفره و سوراخ شدن دندان می‌شود. برای پر کردن دندان، متخصص از مواد مخصوصی استفاده می کند. براساس سوراخ و حفره ایجاد شده، مواد را کار می‌گذارند. در اکثر مواقع بیمار از مواد همرنگ دندان برای پر کردن استفاده می‌کنند. با این کار زیبایی دندان حفظ خواهد شد.

عصب کشی دندان

از خدماتی که در دندانپزشکی منطقه یک کرج و یا دندانپزشکی در عظیمیه کرج انجام می‌شود، عصب کشی دندان یا درمان ریشه دندان است. با کمک عصب کشی یا درمان ریشه، متخصص پالپ آسیب دیده یا عفونی دندان را با پرکردن جایگزین می‌کند. در علم دندانپزشکی، پالپ که به آن عصب دندان می گویند، شامل بافت حساسی بوده که اکسیژن، مواد مغذای و حساس را برای دندان فراهم می‌کند. در مرکز توخالی دندان، این بافت همراه با عروق خونی و اعصاب قرار می‌گیرد.

زمانی که عفونت و پوسیدگی گسترش پیدا کرد، پالپ دچار آسیب‌دیدگی شده و دچار عفونت می‌شود. عصب‌کشی کمک می‌کند که عفونت و خون‌ریزی لثه از بین برود. در طول درمان، متخصص عصب آسیب دیده را با دقت فراوان و کمک ابزارهای مدرن، از دندان خارج کرده و ریشه‌ها را تمیز می‌کند. پس از آن داخل دندان کاملا تمیز و خشک شده و با کمک مواد پرکننده تا انتهای ریشه پر می‌شود.

کشیدن دندان

کشیدن دندان همانند ایمپلنت در کرج از دیگر خدمات رایج و معمولی دندانپزشکی در منطقه یک کرج است. کشیدن دندان آخرین راه برای درمان دندان پر از درد است. زمانی که دیگر راهی برای نجات دندان وجود نداشته باشد، بایستی دندان را کشید. البته در نظر داشته باشید که همیشه کشیدن دندان به راحتی امکان‌پذیر نیست و بایستی جراحی شود. جراحی دندان عقل و کشیدن دندان عقل یکی از این موارد است که نیاز به متخصص دارد. در مواقعی که دندان عقل زاویه دار رشد کند و یا نهفته باشد، واجب است که متخصص آن را جراحی کند. متاسفانه در برخی موارد متخصص مجبور به استفاده از بیهوشی عمومی نیز خواهد شد.

روکش دندان جهت ترمیم

خدمات زیبایی دندان با بهترین قیمت و با دستان بهترین متخصص ریشه دندان در کرج قابل انجام است. روکش دندان جزو خدمات زیبایی دندان محسوب می‌شود. این روکش یک لایه نازک از رزین و یا پرسلن است که به طور دائم به جلوی دندان چسبیده می‌شود. در شرایطی نیاز است که دندان اندکی تغییر شکل پیدا کند و فضایی برای روکش ایجاد شود.

تاج دندان گذاشتن

برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده و ارتودنسی در گوهردشت کرج ، متخصص از تاج دندان استفاده می‌کند. دندانپزشک یک کلاهک را بر روی دندان قرار می دهد. زمانی که آسیب دیدگی دندان‌ها شدت پیدا می‌کند، تاج دندان نیز دچار مشکل شده و اندازه و ظاهر آن نامتعادل خواهد شد. در این شرایط برای رفع مشکلات، تاج دندان را بر روی دندان قرار می‌دهند. کلاهک به صورت دائمی بر روی دندان سیمان شده و به آن متصل می‌شود. این روکش به طول کامل دندان را می پوشاند. برای برگرداندن زیبایی دوباره دندان از سرامیک، فلز یا ترکیب آن، بسته به نیاز دندان، استفاده می‌شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات