درمان ریشه دندان در کرج

درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان


موضوعی که در این مطلب می خواهیم به بیان آن بپردازیم، درمان ریشه دندان در کرج و دندانپزشکی اقسطی در کرج است.

آیا می دانید درمان ریشه دندان در چه مواقعی صورت می گیرد؟

دندان درد از مشکلاتی است که برای هر کسی در زندگی پیش خواهد آمد و افراد هر چه قدر هم که مراقبت از دندان های خود را رعایت کنند، بلاخره روزی به این مشکل گرفتار می شوند.

بروز درد در دندان بر اثر عوامل مختلفی به وجود می آید که شایع ترین علت آن وجود پوسیدگی در دندان و رسیدن آن به عصب است که در این صورت باید برای عصب کشی اقدام شود.

درمان ریشه دندان در کرج

انجام این کار که به آن عصب کشی نیز می گویند، به این صورت انجام می شود که دندانپزشک مورد نظر ابتدا از مواد بی حس کننده برای بی حس کردن بافت لثه استفاده می کند و سپس برای برداشتن پوسیدگی های موجود بر روی دندان اقدام می نماید.

پس از انجام این کار نیز دندانپزشک باید عفونت های پالپ را به صورت کامل تخلیه کند و بعد از اینکه عفونت دندان به صورت کامل تخلیه شد، میکروب هایی که در کانال عصبی دندان موجود هستند، توسط دندانپزشک از بین می رود و در نهایت ریشه موجود به صورت کامل تخلیه می گردد.

بعد از انجام امور ذکر شده در قسمت فوق، از دندان عکسبرداری صورت می گیرد تا از موفقیت آمیز بودن روند درمان اطمینان حاصل شود. در نهایت نیز کانال های عصبی دندان توسط موادی مانند: کامپوزیت و یا آمالگام پر می شود.

ترمیم ریشه دندان شکسته

گاهی اوقات بر اساس عوامل مختلفی مانند: تصادف، ضربه دیدن دندان، ورزش و یا …. ریشه دندان دچار شکستگی می شود که این شکستگی ممکن است در لبه های لثه، ناحیه میانی و یا ناحیه انتهایی ریشه صورت گرفته باشد.

در چنین مواقعی باید برای درمان ریشه دندان شکسته اقدام شود. اگر شکستگی ایجاد شده در دندان به صورت افقی باشد و در انتهای ریشه صورت گرفته باشد، امکان حفظ دندان وجود دارد اما اگر شکستگی در در نزدیکی لثه و به صورت عمودی صورت گرفته باشد، امکان موفقیت در درمان ریشه کم می شود.

در صورتی که برای درمان ریشه اقدام نشود، چه خواهد شد؟

بسیاری از مواقع افراد به علت عدم بروز درد در دندان و یا از بین رفتن درد، از انجام این کار خودداری می کنند. اما در این خصوص لازم به ذکر است که از بین رفتن درد در این ناحیه به صورت موقتی است و زمانی که میزان عفونت دندان بیش از حد می شود، باعث می گردد که درد ایجاد شده از بین برود.

اگر در این شرایط از انجام این کار خودداری شود، خطرات بسیار جدی افراد را تهدید می کند و عفونت به وجود آمده تمامی کانال های عصبی دندان را در گیر خواهد کرد.

سپس عفونت به عصب می رسد و باعث ایجاد آبسه در انتهای ریشه می شود. پس از به وجود آمدن آبسه نیز درد های صورت گرفته بسیار شدید تر و غیر قابل تحمل تر می شوند.

همچنین لازم به ذکر است که در این صورت دندانپزشک باید برای تخلیه آبسه به وجود آمده اقدام کند که اگر امکان تخلیه آن وجود نداشته باشد، متخصص دندانپزشکی در عظیمیه کرج باید برای کشیدن دندان اقدام نماید.

 

درمان ریشه دندان

 

درمان ریشه عفونی در کرج

از دیگر مواردی که باعث نیاز به انجام این کار و ایمپلنت در کرج می شود، عفونی شدن ریشه دندان است که این بیماری عبارت است از حمله باکتری ها به پالپ و ریشه دندان به علت پوسیدگی موجود در دندان و یا ضربه خوردن به آن.

شهروندان کرجی که با این بیماری مواجه می شوند باید سریعا برای انجام این کار اقدام کنند، زیرا در صورتی که باکتری ها به پالپ حمله کنند، می توانند به سرعت عفونت موجود را گسترش دهند و باعث رسیدن عفونت به استخوان شوند.

فرق درمان ریشه دندان با عصب کشی

به صورت کلی در این خصوص باید به شما عزیزان بگوییم که عصب کشی دندان در کرج یکی از رایج ترین و متداول ترین راه های درمانی دندان است که با استفاده از این تکنیک، پوسیدگی های صورت گرفته در دندان برداشته می شود و عصب دندان را در این روش از قسمت ریشه دندان جدا می کنند و آن را از دندان خارج می نمایند.

هزینه درمان ریشه دندان در کرج

میزان هزینه مورد نیاز برای این مساله به عوامل مختلفی وابسته است که این عوامل تعیین کننده میزان هزینه مورد نیاز می باشند. به عنوان مثال: برای اینکه بتوان میزان هزینه در این خصوص را تعیین کرد باید میزان پوسیدگی دندان مورد نظر، تعداد دندان هایی که به درمان ریشه نیاز دارند و وجود عفونت در دندان را مشخص کرد.

همچنین موارد دیگری که در این خصوص تاثیر گذار هستند، عبارتند از:

  • جراحی ریشه نفهته در نسج سخت
  • بیرون آوردن ریشه از نسج نرم
  • درمان ریشه قدامی
  • درمان ریشه خلفی

و همچنین عوامل دیگری مانند:

  • تخصص دندانپزشک موردنظر
  • تجهیزات به کار گرفته شده برای انجام این درمان
  • خصوصی و یا دولتی بودن کلینیک مورد نظر
  • استفاده و یا عدم استفاده از بیمه های درمانی که خدمات کلینیک دندانپزشکی را تحت پوشش قرار دهند.

 

آیا کشیدن دندان از درمان ریشه بهتر است؟

در رابطه با این پرسش باید خدمت شما عزیزان بگوییم که مسلما حفظ دندان طبیعی و ترمیم آن از کشیدن آن بهتر است و تنها در زمانی باید برای کشیدن دندان اقدام کرد که امکان نگه داشتن آن وجود نداشته باشد و با هیچ یک از راه های موجود در این رشته نتوان دندان را حفظ کرد.

در نتیجه کشیدن دندان آخرین مرحله و راه حل در خصوص آسیب های وارد شده می باشد.

بسیاری از مواقع میزان درد در دندان بیمار به حدی نیست که بتوان با توجه به آن به درمان ریشه پی برد، به همین علت در مواقعی که دندانپزشک بر اساس مشاهده علائم نیاز به درمان ریشه را حس کند، با عکسبرداری می توان از لزوم انجام این کار اطمینان حاصل کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهتماسدرباره مامقالات