جرم گیری دندان در کرج

جرم گیری دندان در کرج

جرم گیری دندان در کرج


جرم گیری دندان در کرج موضوعی است که در این مطلب می خواهیم در رابطه با آن با شما عزیزان صحبت کنیم.

همه افراد به داشتن دندان های تمیز و براق و سفید علاقه دارند و این موضوع برای افرادی که به ظاهر و زیبایی خود بیشتر اهمیت می دهند، به عنوان موضوع مهم تری تلقی می شود.

زیبایی دندان ها به صورت کلی در اعتماد به نفس افراد نیز تاثیر گذار است و بر اساس این دلایل سالانه افراد بسیار زیادی برای این کار به دندان پزشک مراجعه می کنند.

جرم گیری دندان در کرج

جرم دندان به صورتی است که در بسیاری از مواقع نمی توان حتی با مسواک و یا رعایت اصول بهداشتی آنها را از بین برد و به مرور زمان ممکن است که رنگ دندان تغییر کند. از این رو انجام این کار مساله ای است که همه افراد اعم از: افرادی که نظافت دندان های خود را رعایت نمی کنند و افرادی که نظافت و بهداشت دندان های خود را رعایت می کنند به آن نیاز پیدا خواهند کرد.

به صورت کلی در رابطه با اهمیت این موضوع باید گفته شود که زمانی که لایه های پلاک بر روی دندان انباشته می شوند، ماده معدنی سختی به نام تارتار بر روی دندان ایجاد می شود که باکتری ها می توانند در زیر آن زندگی کنند و بیماری های دهان و دندان را به وجود آورند.

در این صورت متخصص ریشه دندان در کرج می تواند با استفاده از فرآیندهایی که جرم گیری نام دارد، تارتار را حذف کنند، پس از انجام این کار نیز دندان ها را جرم گیری می کنند که با استفاده از این کار نیز لکه های سخت موجود بر روی دندان ها از بین می روند و باعث سفید و براق شدن دندان ها می شوند.

بنابراین جرم گیری به دلیل عوامل ذکر شده در قسمت زیر انجام می شود:

  • از بین بردن لکه های موجود بر روی دندان که بر اثر قهوه و چای ایجاد شده است.
  • از بین بردن تارتار موجود بر روی دندان و جرم آن، که انجام این کار از ابتلا به بیماری های لثه ای، تحلیل رفتن لثه و شل شدن دندان ها جلوگیری می کند.
  • از دیگر دلایل انجام این کار غربالگری برای از بین بردن بیماری های دهان مانند: پوسیدگی و هر گونه خرابی دیگر است.

جرم گیری دندان در کرج با چند روش صورت می گیرد؟

برای انجام این کار و برآورد هزینه روکش دندان در کرج به صورت کلی دو راه وجود دارد که این راه ها عبارتند از:

  • استفاده از جرم گیر مخصوص دندان: که این جرم گیر ها را می توان به راحتی از داروخانه ها تهیه کرد. این نوع از جرم گیر ها قادرند تا میزان کمی از جرم های سطح دندان را از بین ببرند و دندان ها را سفید تر کنند. اما معمولا استفاده بیش از حد از آنها برای دندان ها مضر است و نباید به مقدار زیاد و در فواصل زمانی کم از آن استفاده شود.
  • جرم گیری کردن دندان با مراجعه به دندانپزشک: در این مورد برای جرم گیری باید به دندانپزشک مراجعه شود، زیرا این کار توسط دندانپزشک برای اشخاص انجام می شود.

برای انجام این کار در کلینیک دندانپزشکی اقساطی در کرج از دستگاهی به نام اولتراسونیک استفاده می شود که این دستگاه یکی از رایج ترین دستگاه ها در این زمینه است. این دستگاه به صورت فراصوتی کار می کند که با ارتعاشات آن می توان کارهای متفاوتی را انجام داد.

برای استفاده از این دستگاه، آن را بر روی دندان نگه می دارند و آب به روی دندان ها اسپری می کنند که در نتیجه عمل جرم گیری انجام می شود.

 

جرم گیری دندان

چه تفاوتی میان جرم گیری دندان و سفید کردن دندان وجود دارد؟

افرادی که قصد دارند به انجام این کار و یا درمان ریشه دندان در کرج بپردازند، باید آگاه باشند که میان جرم گیری و سفید کردن دندان تفاوت هایی وجود دارد.

سفید کردن دندان روشی است که با استفاده از آن رنگدانه های موجود در داخل دندان روشن تر می شود ولی از طرف مقابل جرم گیری روشی است که به کمک آن جرم و پلاک دندانی و لکه هایی که بر روی سطح دندان قرار دارند برطرف می شوند.

بسیاری از افراد می پندارند که جرم گیری به مینای دندان آسیب می زند و باعث نازک شدن دندان می شود. اما دستگاه های جرم گیری تنها می توانند جرم های دندانی را از بین ببرند و هیچ گونه آسیبی را به دندان نمی زنند.

در این خصوص لازم به ذکر است که اگر این دسته از افراد از مضرات تشکیل جرم بر روی دندان آگاه باشند، هیچ گاه انجام این کار را مضر نمی دانند.

چرا دندان ها بعد از جرمگیری دچار حساسیت می شوند؟

در برخی از مواقع دندان ها بعد از انجام این کار در کلینیک دندانپزشکی در عظیمیه کرج حساس می شوند که در این صورت شاید تصور کنید که مینای دندان از دست رفته است. اما باید گفته شود که این روند کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز میزان حساسیت کاهش پیدا می کند.

به صورت کلی علت اصلی بروز این حساسیت از بین رفتن حجم بسیار زیاد جرم از روی دندان است که با برداشتن آنها بخش هایی از ریشه دندان به محیط بیرونی اکسپوز می شود، بدین معنا که ریشه دندان با محیط ارتباط کمی برقرار می کند و این موضوع باعث ایجاد حساسیت در دندان ها می شود.

انجام این کار هیچ گونه دردی به همراه ندارد و دستگاه ذکر شده به صورت چرخشی به جرم ها ضربه می زند و آنها را جدا می کند.

افرادی که دارای بزاق دهانی خاصی هستند، بیشتر از سایر افراد مستعد تشکیل جرم هستند. برای چنین افرادی بهتر است که جرم گیری در فواصل زمانی حدود 6 ماه یک بار انجام شود. اما افراد دیگر نیازی به جرم گیری مجدد ندارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات