جراحی دندان عقل در کرج

جراحی دندان عقل در کرج

جراحی دندان عقل در کرج


بهترین مرکز برای جراحی دندان عقل در کرج کجا است؟ در چه مواقعی به جراحی دندان عقل در کرج نیاز است؟ هزینه جراحی دندان عقل در کرج چکونه است؟ آیا می توان از بیمه درمانی برای پرداخت هزینه  استفاده کرد؟ اقدامات بعد از کشیدن دندان عقل چیست؟ هزینه جراحی لثه در کرج چقدر است؟

این پرسش ها از جمله سوالاتی هستند که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کنند و دریافت پاسخ آنها برای عده زیادی حائز اهمیت است. به همین دلیل در مجموعه فرایش کرج قصد داریم که این مطلب را برای شما بررسی کنیم.

دندان عقل یکی از دندان های موجود در فک بالا و پایین است که در انتهایی ترین بخش فک رشد می کند. اما این دندان بر خلاف دندان های دیگر انسان در سنین کودکی و خردسالی رشد نمی کند بلکه زمان رشد آن پس از سنین 18 سالگی است.

هر انسانی باید چهار دندان عقل داشته باشد که این چهار دندان هر کدام در یک سمت از فک بالا و پایین می رویند. دندان عقل انواع مختلفی دارد که برخی از انواع آن به جراحی نیازمند هستند.

انواع دندان عقل

علاوه بر جراحی دندان عقل در کرج مهمترین موضوع  انواع دندان عقل است که می توان از قبیل زیر نام برد که شرایط انها با هم متفاوت است.

دندان عقل آشکار

دندان عقل آشکار به گونه ای است که به شکل کامل رشد می کند و کاملا از فک خارج می شود. در واقع این دندان ظاهری مانند دندان های دیگر دارد و از انجایی که رشد آن در فک کامل می شود معمولا مشکلی را برای دندان های دیگر و یا سلامتی دهان ایجاد نمی کند و نیازی به خارج کردن آن از لثه وجود ندارد.

دندان عقل نیمه نهفته

دندان عقل نیمه نهفته به دلیل وجود فضای کم در فک افراد، امکان رشد کردن به شکل کامل را ندارد و معمولا نیمی از آن در داخل لثه باقی می ماند و فقط بخشی از آن از لثه خارج می شود.

این نوع دندان عقل برای سلامتی دندان های دیگر مشکل ساز هستند و در صورت مواجه شدن با آنها باید به پزشک مراجعه کرد و کشیدن عقل در کرج انجام داد.

دندان عقل نهفته

دندان عقل نهفته در مقایسه با دندان عقل نیمه نهفته از شرایط بدتری برخوردار است و فضای فک فرد اصلا امکان رشد این دندان را فراهم نمی کند و باعث می شود که این دندان عقل کاملا در استخوان فک و یا لثه نهفته بماند. در چنین شرایطی معمولا با عکسبرداری از لثه و یا متورم شدن لثه و ایجاد درد در آن به وجود این دندان پی برده می شود.

دندان عقل نهفته نیز باید حتما جراحی شود و از لثه خارج شود تا سلامتی دندان ها به خطر نیوفتند.

 

جراحی دندان عقل در کرج

 

جراحی دندان عقل در کرج

بر اساس مطالب ذکر شده در بخش فوق می توان گفت که جراحی دندان عقل در کرج امری واجب و ضروری است و کسانی که با انواع دندان عقل نهفته و یا نیمه نهفته مواجه باشند باید این نوع جراحی را انجام دهند.

زیرا در مواقعی که دندان کاملا از لثه خارج نشده باشد، باید لثه شکافته شود تا پزشک بتواند دندان را از لثه خارج کند.

انواع روش های جراحی دندان عقل در کرج

برای جراحی دندان عقل از روش های مختلفی استفاده می شود که این روش ها از قبیل زیر هستند:

جراحی معمولی دندان عقل

در روش جراحی معمولی پزشک از هیچ ابزار خاصی استفاده نمی کند و فقط محل رشد دندان را می شکافد تا بتواند دندان را به شکل کامل از لثه خارج کند. پس از انجام شدن این روش و خارج شدن دندان باید لثه بخیه زده شود تا جراحت های صورت گرفته در آن التیام یابند.

جراحی دندان عقل با لیزر

در این روش از دستگاه لیزر به این منظور استفاده می شود. به کار بردن لیزر برای جراحی باعث می شود که جراحت های کمتری در لثه انجام شود و به بخیه نیازی نباشد. در این روش دقت کار پزشک بیشتر است و مراحل جراحی برای بیمار نیز آسان تر است.

در واقع جراحی دندان عقل با لیزر روش جدیدی است که در مقایسه با جراحی معمولی شرایط بهتری دارد و در کلینیک دندانپزشکی فرایش کرج از این روش برای بیماران استفاده می شود.

بهترین مرکز دندانپزشکی برای جراحی دندان عقل در کرج

مرکز جراحی لثه در کرج از بهترین مراکزی است که می توانید برای جراحی این دندان به آن مراجعه کنید. دندانپزشکی فرایش نه تنها در کرج بلکه در تهران نیز شعبه دارد و سابقه فعالیت این کلینیک بسیار زیاد است و بهترین متخصصین دندانپزشک در این مجموعه فعالیت دارند.

با این وجود همشهری های عزیز ما در تهران و کرج می توانند به این دندانپزشکی برای دریافت خدمات مختلف از جمله جراحی دندان عقل مراجعه کنند.

هزینه جراحی دندان عقل در کرج چه قدر است؟

هزینه جراحی دندان برای همه بیمارانی که به این درمان نیاز دارند یکسان نیست بلکه بر اساس شرایط، هزینه انجام این کار متفاوت است. به عنوان مثال: مهم ترین مسائلی که در هزینه آن موثر هستند را می توان از قبیل زیر معرفی کرد:

  • روشی که برای جراحی دندان عقل استفاده می شود
  • تعداد دندان های عقلی که فرد به جراحی آنها نیاز دارد
  • مرکز درمانی و کلینیک در نظر گرفته شده برای این کار
  • نوع دندان عقل و نهفته و یا نیمه نهفته بودن آن
  • وجود عفونت در دندان و یا عدم وجود عفونت در آن
  • ریشه داشتن دندان عقل در حفره های سینوسی

تمامی این مسائل باید توسط پزشک معالج بررسی شوند تا بتوان هزینه مورد نیاز برای جراحی دندان عقل را تعیین کرد.

آیا می توان از بیمه درمانی استفاده کرد؟

خوشبختانه برخی از انواع بیمه های درمانی هزینه مربوط به جراحی دندان عقل را به بیماران پرداخت می کنند و برای بهره مند شدن از این شرایط لازم است تا بیمار تحت پوشش چنین بیمه هایی وجود داشته باشد.

با این وجود بیمار میتواند بر اساس نوع بیمه خود بخشی از هزینه جراحی دندان عقل در کرج را توسط بیمه بپردازد.

کلام پایانی

جراحی دندان عقل در کرج مطلبی بود که در دندانپزشکی فرایش تحت بررسی قرار دادیم.

توجه داشته باشید که اگر دندان عقل را تحت درمان قرار ندهید، با مشکلاتی مواجه می شوید و سلامتی دندان های دیگر برای شما به خطر می افتند.

پس اگر مایل به بروز چنین اتفاقی نیستید، برای بهبود وضعیت خود اقدام کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات