ترمیم ایمپلنت در کرج

ترمیم ایمپلنت در کرج

ترمیم ایمپلنت در کرج


آیا ایمپلنت به ترمیم نیاز دارد؟ ترمیم ایمپلنت چگونه انجام می شود؟ بهترین مرکز ترمیم ایمپلنت در کرج کجا است؟ در چه مواقعی به ترمیم ایمپلنت نیاز است؟ در این مطلب قصد بررسی همه این موارد را خواهیم داشت. به این منظور تا بخش پایانی با مرکز ایمپلنت و دندانپزشکی در کرج همراه بمانید.

ایمپلنت از بهترین روش هایی است که امروزه برای ترمیم دندان از آن استفاده می شود و در کشور ایران همانند سایر کشور های جهان استقبال خوبی از این روش برای ترمیم دندان صورت گرفته است.

در روش ایمپلنت مهارت پزشک و مراقبت های بعد از ایمپلنت از اهمیت زیادی برخوردار است که بر اساس آنها طول عمر و میزان ماندگاری ایمپلنت افزایش پیدا می کند. به همین دلیل توصیه می شود که حتما مراقبت های بعد از ایمپلنت را رعایت کرد و برای ترمیم دندان با این روش از پزشکان حرفه ای و با تجربه کمک گرفت.

آیا ایمپلنت به ترمیم نیاز دارد؟

ایمپلنت از جمله روش هایی محسوب می شود که در مواقع خاصی به ترمیم نیاز دارد و باید برای ترمیم ایمپلنت در کرج اقدام کرد. همان طور که می دانید ایمپلنت از سه بخش مجزا تشکیل می شود که عبارتند از:

  • روکش ایمپلنت
  • پایه ایمپلنت
  • اباتمنت و یا چسب ایمپلنت

هر یک از این بخش ها ممکن است که به دلیل رعایت نکردن مراقبت های بعد از ایمپلنت و یا مهارت و دقت کم پزشک در نصب ایمپلنت در دهان دچار مشکل شوند و به ترمیم نیاز پیدا کنند.

به عنوان مثال: این امکان وجود دارد که پایه ایمپلنت استحکام خود را در فک از دست بدهد و یا روکش ایمپلنت شل و یا شکسته شود.

ترمیم ایمپلنت در کرج

ترمیم ایمپلنت در کرج چگونه انجام می شود؟

زمانی که ایمپلنت دندان دچار مشکل می شود، ابتدا باید به پریودنتیست مراجعه کرد تا توسط متخصص مشکل ایجاد شده در دهان تشخیص داده شود و برای درمان و ترمیم اقدام شود.

در این شرایط اگر آسیب وارد شده بر ایمپلنت بسیار زیاد باشد و از پایه آسیب به آن وارد شده باشد باید جراحی انجام شود تا وضعیت پایه ایمپلنت به حالت قبل باز گردد اما اگر فقط روکش ایمپلنت دچار شکستگی و آسیب شده باشد، بدون نیاز به جراحی نیز می توان آن را ترمیم کرد.

در چه مواقعی باید ترمیم ایمپلنت در کرج انجام شود؟

چنانچه هر یک از موارد ذکر شده در زیر برای شما ایجاد گردد، باید ترمیم ایمپلنت برای شما انجام شود:

  • شل شدن پیچ های ایمپلنت پیچی
  • از بین رفتن استحکام پایه ایمپلنت در فک
  • کج شدن ایمپلنت
  • شکسته شدن روکش ایمپلنت
  • ترک خوردن روکش ایمپلنت
  • بروز عفونت در دهان
  • و….

در صورت بروز هر یک از این اتفاقات باید ترمیم ایمپلنت در کرج و یا پر کردن دندان در کرج انجام شود تا شرایط شخص به وضعیت ایده آل و مناسب باز گردد.

مراقبت های مورد نیاز بعد از ایمپلنت

پس از اینکه ترمیم ایمپلنت در کرج برای افراد مختلف انجام می شود، رعایت مراقبت های بعد از ایمپلنت الزامی خواهد بود و افراد هر چه قدر که بیشتر به این مراقبت ها توجه داشته باشند، طول عمر ایمپلنت آنها افزایش پیدا می کند و از نیاز به ترمیم آن کاسته می شود.  این مراقبت ها از قبیل زیر می باشند:

رعایت بهداشت دهان و دندان

پس از ایمپلنت رعایت بهداشت دهان و دندان الزامی است و کسانی که از این روش استفاده کرده اند باید بهداشت دهان را رعایت کنند و مرتبا از مسواک، دهانشویه و نخ دندان استفاده نمایند.

پرهیز از شکستن خوراکی های سخت با دندان

بسیاری از افراد عادت دارند که با دندان خوراکی های سخت مانند: فندق و پسته را می شکنند اما کسانی که ایمپلنت انجام داده اند در صورتی که این کار را ادامه دهند، ممکن است که باعث شکسته شدن روکش ایمپلنت و یا لب پر شدن آن شوند. به همین دلیل باید از این کار پرهیز کرد تا نیاز به ترمیم ایمپلنت در کرج ایجاد نشود.

پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات

سیگار و یا هر گونه دخانیات و استعمال انها پس از ایمپلنت می تواند باعث ایجاد عفونت در دهان و یا از دست رفتن رنگ روکش ایمپلنت شوند که به همین دلیل باید از این کار پرهیز کرد.

درمان مشکلات مربوط به دندان قروچه

عده ای از افراد به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه به عادت دندان قروچه کردن مواجه هستند و این عادت میتواند باعث بروز مشکل در ایمپلنت شود. با این وجود کسانی که با این مشکل مواجه باشند باید برای درمان آن اقدام کنند تا در مدت زمان طولانی تری بتوانند بدون نیاز به ترمیم ایمپلنت از آن استفاده کنند.

پرهیز از مصرف خوراکی های رنگی به میزان زیاد

برخی از خوراکی ها همانند: نوشابه ها و یا آبیموه های شرکتی دارای مقادیر زیادی رنگ خوراکی هستند که استفاده بیش از حد از این مواد خوراکی باعث می شود که رنگ ایمپلنت تغییر کند و زیبایی خود را از دست بدهد. با این وجود لازم است تا از خوردن بیش از حد این مواد غذایی بپرهیزید تا نیاز به ترمیم ایمپلنت پیدا نکنید.

بهترین مرکز ترمیم ایمپلنت در کرج

در کرج کلینیک های زیادی وجود دارند که امور مربوط به ایمپلنت را برای متقاضیان انجام می دهند، اما از آنجایی که کیفیت ارائه خدمات کلینیک و تجربه و مهارت پزشک در ترمیم دندان به روش ایمپلنت از اهمیت بسیار زیادی در دوام آن برخوردار است، نباید این کار را در هر مرکزی انجام داد بلکه بهتر است تا از کلینیک های معتبر و حرفه ای به این منظور بهره برد.

از بهترین کلینیک ها در زمینه ایمپلنت در کرج می توان به کلینیک فرایش اشاره داشت که این کلینیک در تهران نیز شعبه دارد و در عظیمیه کرج قرار گرفته است.

در کلینیک فرایش این امکان برای شما عزیزان فراهم می شود که در بهترین شرایط ترمیم ایمپلنت خود را انجام دهید و نتیجه بسیار مناسبی دریافت کنید.

بخش پایانی در مورد ترمیم ایمپلنت در کرج

ترمیم ایمپلنت در کرج را به همراه بهترین مرکز ایمپلنت در کرج برای شما هموطنان عزیز مورد بررسی قرار دادیم تا با شرایطی که در آن به ترمیم ایمپلنت نیاز است و مراقبت هایی که پس از ایمپلنت از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند، آشنا شوید و اطلاعات مورد نیاز را به دست اورید.

چنانچه قصد دارید که به اطلاعات بیشتری در این زمینه و هزینه ایمپلنت در کرج دسترسی پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم که از سایر مقالات موجود در وب سایت کلینیک فرایش استفاده کنید و آگاهی خود را در رابطه با ایمپلنت افزایش دهید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات