بلیچینگ دندان در کرج کجا انجام می شود؟

بلیچینگ دندان در کرج


آیا قصد بلیچینگ دندان در کرج را دارید؟ آیا می دانید بلیچینگ دندان چیست؟ بهترین مرکز ایمپلنت دندان در کرج کجاست؟ دندانپزشکی اقساطی در کرج انجام می شود؟

دندان ها یکی از اعضای مهم و حیاتی بدن هستند که بروز کوچک ترین مشکلی در آنها باعث پدیدار شدن مشکلاتی در خوردن و آشامیدن می شوند و مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کنند.

آسیب دیدن دندان ها نه تنها خوردن و آشامیدن را دچار مشکل می کنند و باعث بروز درد در افراد می شود، بلکه بسیاری از مشکلات دیگر نیز برای افراد پدید می آورد که یکی از این مشکلات به خطر افتادن زیبایی ظاهری در افراد است.

امروزه زیبایی موضوع بسیار مهمی برای تمامی افراد جامعه می باشد که از کوچک تا بزرگ و از پیر تا جوان به این موضوع اهمیت می دهند.

از جمله مشکلاتی که حدود 95 درصد از افراد جامعه با آن مواجه هستند، زرد بودن رنگ دندان های آنها است که مسائل مختلفی باعث زرد شدن دندان ها در افراد می شود و این زردی دندان ها به گونه ای است که با مسواک زدن و استفاده از شیوه های درمانی خانگی و یا استفاده از جرم گیر دندان و … نیز برطرف نمی شود.

به همین دلیل زرد بودن دندان ها و از بین رفتن رنگ طبیعی دندان برای افراد مساله بسیار ناخوشایندی است که در اعتماد به نفس آنها تاثیر گذار است. حال با این وجود چه راه چاره ای برای این مساله وجود دارد؟ چگونه می توان زیبایی دندان های زرد شده را باز گرداند؟

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان در کرج شیوه ای است که با استفاده از آن می توان دندان های زرد شده را سفید کرد و زیبایی دندان ها را حفظ کرد.

در این شیوه از محصولی حاوی سفید کننده برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود که این محلول قادر است تا مانند وایتکس به سفید کردن دندان ها بپردازد و جرم و زردی دندان را از بین ببرد.

مولکول های موجود در داخل این ماده قادر هستند تا به مینای دندان نفوذ کنند و به سفید شدن ریشه دندان بپردازند و در نهایت نیز لکه های موجود بر روی دندان را از بین ببرند.

دلایل زرد شدن دندان ها

عواملی که باعث زرد شدن دندان ها می شوند و افراد به استفاده از روش درمانی بلیچینگ دندان وادار می کنند، عبارتند از:

  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم مسواک زدن دندان ها
  • مصرف برخی از خوراکی ها و نوشیدنی ها مانند: قهوه، چای، نوشابه و آبمیوه های کارخانه ای، آبنبات چوبی و یا غذاهایی که دارای زردچوبه و اینگونه مواد رنگی باشد.
  • استعمال دخانیات اعم از سیگار، قلیون و …
  • افزایش سن که با افزایش سن مینای دندان به صورت طبیعی تحلیل پیدا می کند و در این صورت لایه زیرین آن که به عاج معروف است خودش را نشان می دهد و این لایه دارای رنگ زرد است که از عوامل بروز زردی در دندان ها پدیدار شدن این لایه است
  • بروز هر گونه آبسه، کیست و آفت در دندان و لثه که در پی بروز این مشکلات مینای دندان آسیب می بیند و لایه زیرین خود را نشان می دهد.
  • استفاده از برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها و آنتی هیستامین ها نیز باعث زرد شدن دندان ها می شوند

 

بلیچینگ دندان در کرج

 

 

بلیچینگ دندان در کرج

بلیچینگ دندان از جمله روش های درمانی دندانپزشکی است که در دندانپزشکی در عظیمیه کرج انجام می شود و عزیزان کرجی هم می توانند به راحتی مراکز معتبری برای انجام این شیوه در کرج بیابند و دندان های خود را بلیچینگ کنند.

در رابطه با استفاده از این شیوه لازم به ذکر است که بلیچینگ در دو شیوه صورت می گیرد که یک شیوه به صورت خانگی انجام می شود و روش دیگر برای انجام آن در مطب و توسط دندانپزشک مربوطه است.

بلیچینگ دندان در کرج به صورت خانگی

برای انجام بلیچینگ دندان در کرج به صورت خانگی باید یک جلسه به مطب دندانپزشک مراجعه کنید تا دندانپزشک از دندان های شما قالبی را تهیه کند. در این صورت دفعه بعدی که به مطب مراجعه کنید، قالب دندان های شما آماده می شود و به شما تحویل داده می شود. سپس دنداپزشک به شما آموزش می دهد که چگونه در خانه به بلیچینگ دندان خود بپردازید.

در بلیچینگ خانگی به  استفاده از میزان 3 الی 20 درصد از هیدروژن پراکساید توصیه می شود و در این صورت باید به میزانی که دندانپزشک برای شما در نظر گرفته شده است از هیدروژن پراکساید و سایر مواد مورد نیاز برای بلیچینگ استفاده کنید.

بلیچینگ دندان در مطب

از آنجایی که در روش خانگی بلیچینگ ممکن است که میزان ترکیبات مواد به کار گرفته شده اشتباه بوده باشد، گاها حساسیت های مختلف دندان و یا بافت دهان در افراد ایجاد می شود.

از این رو شیوه بلیچینگ دندان در مطب روش حرفه ای تر و بهتری است که ما این شیوه را توصیه می کنیم زیرا از آنجایی که این شیوه توسط دندانپزشک متخصص صورت می گیرد میزان آسیب های وارد شده بر دندان و دهان به حداقل ترین میزان خود می رسد.

در این روش درصد استفاده از هیدروژن پراکساید 15 الی 44 درصد است، اما چون با استفاده از ابزار های محافظ صورت می گیرد، مشکلی را ایجاد نمی کند.

بلیچینگ دندان بهتر است و یا جرم گیری دندان؟

بلیچینگ و جرم گیری دندان اگر چه مانند هم به نظر می رسند اما دارای تفاوت هایی با هم هستند.  جرم گیری راهکاری بسیار ساده است که توسط دندانپزشک صورت می گیرد و در این شیوه لکه ها و زردی های موجود بر روی دندان از بین برده می شوند. در این شیوه لایه سطحی زرد رنگ بر روی دندان از بین می روند اما میزان ماندگاری این شیوه اندک است و افراد در صورت استفاده از این شیوه به جرم گیری مجدد نیاز پیدا می کنند.

روش بلیچینگ بیشتر برای افرادی توصیه می شود که دارای لکه های عمیق و ماندگار بر روی دندان های خود هستند. به عنوان مثال: افرادی که به استعمال دخانیات می پردازند و به میزان زیادی چای و قهوه مصرف می کنند از این دسته از افراد هستند.

هزینه بلیچینگ دندان در کرج

هزینه مورد نیاز برای انجام این کار و یا بریج دندان در کرج معمولا مناسب است  و میزان هزینه نیز معمولا در مطب ها و کلینیک های مختلف یکسان است اما در صورتی که تفاوت قیمتی در کلینیک های مختلف برای انجام بلیچینگ وجود داشته باشد، معمولا این تفاوت قیمت بر اساس تفاوت مواد به کار گرفته شده برای این کار است.

در رابطه با هزینه بلیچینگ دندان در کرج لازم به ذکر است که هزینه لازم برای انجام این کار معمولا در شیوه خانگی و یا شیوه حرفه که در مطب صورت می گیرد، یکسان است.

برای اطلاع دقیق از قیمت و هزینه بلیچینگ دندان و درمان ریشه دندان در کرج باید از کلینیک مورد نظر خود در  رابطه با این هزینه سوال کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات