بهترین مرکز بریج دندان در کرج کجاست؟

بهترین مرکز بریج دندان در کرج کجاست؟

بریج دندان در کرج

بریج دندان در کرج


آیا می دانید بریج دندان در کرج چگونه است؟ بریج دندان چیست؟ آیا می خواهید بریج دندان انجام دهید؟ هزینه ایمپلنت در کرج چقدر است؟

توجه به زیبایی در جامعه های مختلف امری ضروری است و از آنجایی که میل به زیبایی در سرشت انسان قرار داده شده است، همه به زیبایی علاقه دارند و برای حفظ آن می کوشند.

یکی از اموری که در علم دندانپزشکی برای حفظ زیبایی صورت می گیرد، بریج دندان است که به آن پل نیز می گویند.

با استفاده از این شیوه می توان دندان های از دست رفته را با دندان های مصنوعی جایگزین کرد.

در این شیوه از دندان هایی که در مجاورت دندان از دست رفته قرار دارند، برای جایگزینی دندان از دست رفته کمک گرفته می شود و بر روی آنها پل زده می شود.

انواع بریج دندان در کرج

بریج و یا پل دندان به انواع مختلفی تقسیم می شود و در کرج امکان استفاده از این نوع بریج ها وجود دارد که  انواع آن عبارتند از:

بریج سنتی: پل و یا بریج سنتی به وسیله روکش های دندان مجاور در جای خود نگهداری می شوند و پل سنتی با استفاده از چسب مخصوصی به دندان مصنوعی متصل می گردد. بریج سنتی در میان افراد از محبوبیت زیادی برخوردار است و طرفداران زیادی دارد.

بریج کانتی لور: پل کانتی لور بسیار شبیه به پل سنتی است. این پل به کمک چسب به دندان متصل می شود و پل دندان در این روش به کمک یک روکش نگه داشته می شود.

بریج مریلند: این مدل از پل دندان با کمک گرفتن از دو دندان طبیعی فرد به طرفین متصل می گردد. لازم به ذکر است که این نوع پل دندانی نیز زمانی قابل استفاده است که در مجاورت دندان از دست رفته، دندان های طبیعی با شرایط خوبی قرار داشته باشند.

بریج دندان در کرج از چه جنسی ساخته می شود؟

در شهر کرج مانند سایر شهر های ایران از انواع ایمپلنت دندان در کرج و  بریج دندانی که با موادی از قبیل: طلا، آلیاژ های فلزی، پورسلین و یا ترکیبی از این مواد ساخته شده اند، استفاده می گردد. در این شیوه از روکش هایی برای دندان مجاور نیز استفاده می شود که جنس این روکش ها هم از سرامیک و یا پورسلین است.

در نتیجه عزیزانی که قصد دارند تا پل دندانی در کرج بر روی دندان های خود نصب کنند، باید آگاه باشند که در شهر کرج تمامی انواع پل دندانی ساخته شده از متریال های مختلف قابل تهیه است و در صورت مشورت کردن با پزشک می توانند بهترین نوع پل دندان را که متناسب با وضعیت آنها باشد را انتخاب کنند.

 

بریج دندان در کرج

 

بریج دندان در کرج برای چه افرادی مناسب است؟

به کار گیری شیوه پل دندان برای افرادی مناسب است که دندان های آنها در مجاورت دندان از دست رفته آنها سالم باشد و بتوان از آنها برای پل زدن به روی دندان از دست رفته استفاده کرد.

دندان های مجاور دندان از دست رفته باید توانایی نگه داشتن بریج را داشته باشند.

با توجه به این موضوعات اگر شخصی دندان های مجاور مناسبی نداشته باشد نمی تواند از روش بریج استفاده کند و به جای به کار گیری این شیوه باید از روش ایمپلنت دندان استفاده کند.

مراحل انجام بریج دندان در کرج

برای انجام این کار ابتدا باید دندان های مجاور آماده سازی شوند که منظور از آماده سازی این است که باید تراش های بسیار کمی بر روی دندان های مجاور ایجاد شود تا فضای مناسب برای کار گذاشتن دندان مصنوعی آماده گردد.

پس از اینکه فضای مورد نظر آماده شد، از آن مدلی گرفته می شود تا بر اساس آن بریج ساخته شود. زمانی که مراحل ساخت بریج دندان به پایان برسد از یک بریج موقت برای فرد استفاده می شود تا از دندان های مجاور به این شکل محافظت گردد.

بعد از اینکه مدت زمان ساخت به پایان رسید، بریج موقت برداشته می شود و بریج اصلی تنظیم می گردد و به این صورت مراحل نصب به پایان می رسد.

مزایای بریج دندان در کرج

استفاده از این شیوه به صورت کلی دارای مزیت هایی است که این مزایا از قبیل زیر هستند:

  • این شیوه از بافت دندان و ساختار دندان در مقابل شکستگی حمایت می کند.
  • به کار بردن این شیوه به صورت بدون عارضه است و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند. اما اگر چسب روکش به درستی زده نشود باید مجددا به دندانپزشک مراجعه شود تا روکش به شکل درست در جای خود قرار گیرد.
  • ظاهر بریج بسیار شبیه به دندان های طبیعی است و زیبایی فرد را به او باز می گرداند
  • بروز مشکلات در صحبت کردن و یا مشکلات مربوط به جویدن غذا با استفاده از این شیوه بر طرف می گردند.

آیا بریج دندان شیوه ای دردناک است؟

بسیاری از بیمارانی که قصد استفاده از شیوه پل دندانی در دندانپزشکی در کرج را دارند، برای آنها این سوال به وجود می آید که آیا این شیوه دردناک است و باید درد زیادی را تحمل کنند و یا خیر. در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که از آنجایی که برای به کار گذاشتن بریج پزشک ناحیه مورد نظر را بی حس می کند، بیمار در زمان انجام عملیات نصب پل دندانی هیچ دردی را حس نمی کند.

پس از پایان یافتن مراحل نصب پل دندانی و در زمانی که تاثیرات بی حس کننده ها از بین می روند، اگر فرد با درد مواجه شود، توسط دندانپزشک استفاده از داروهای مسکن به بیمار توصیه می شود.

همچنین باید ذکر گردد که استفاده از کمپرس های آب یخ در زمان پس از نصب بریج به کاهش درد در ناحیه مورد نظر کمک می کند و عزیزان می توانند از این شیوه نیز برای کاهش درد خود استفاده نمایند.

دوره نقاهت پس از بریج دندان

اگر قصد دارید بریج دندان در کرج انجام دهید باید بدانید که دوره نقاهت بعد از این عمل بسیار کوتاه است و افرادی که از این شیوه برای بهبود دندان های خود استفاده می کنند به راحتی قادرند تا مانند قبل به خوردن غذا بپردازند و به زودی شخص با شرایط جدید خود کنار می آید و به آن عادت می کند.

اما اگر هر گونه مشکلی برای افراد پس از نصب پل دندانی به وجود آید، باید به دندانپزشک مربوطه خود مراجعه کنند و با او در رابطه با مشکل خود صحبت نمایند تا در صورت نیاز دندانپزشک برای رفع مشکل آنها اقدام کند.

تفاوت بریج با ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت به صورت کلی با استفاده از روش پروتز دائمی صورت می گیرد و در انجام آن دندان های مجاور درگیر نمی شوند. در روش ایمپلنت دندان جایگزاری شده برای فرد کاملا شبیه به دندان طبیعی است و مشکلی را برای او ایجاد نمی کند.

اما در روش پل دندان تاج سه عدد از دندان ها باید درگیر شوند. همچنین از جمله تفاوت های این دو روش این است که در روش پل دندانی رعایت کردن بهداشت مربوط به دهاان و دندان سخت تر از شیوه ایمپلنت است.

بریج دندان در دندانپزشکی در عظیمیه کرج به صورت کلی دارای عمر مفید به مدت 5 الی 15 سال است که هر چه به صورت بهتری از آن مراقبت شود طول عمر بریج نیز بیشتر می شود. اما روش ایمپلنت در مقایسه با این شیوه دارای طول عمر بیشتری است و تا آخر عمر شخص برای او باقی می ماند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهتماسدرباره مامقالات