قیمت ارتودنسی در کرج

قیمت ارتودنسی یا هزینه آن در کرج چقدر است؟

توسط: | برچسب ها: , , , , , | دیدگاه ها: 0 | مرداد 26ام, 1399

زمانی که دندان ها و فک ها در جای مناسب خود قرار نگیرد، از ارتودنسی استفاده می شود و دندان هایی که در جایگاه درست و صحیح خود جای گیری نشود، باعث ایجاد مشکلات بهداشتی می شود از این رو در این بخش توضیحاتی در مورد قیمت ارتودنسی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم

عوارضی مانند پوسیدگی دندان، مشکلات لثه ای، سردرد، TMJ ، احساس درد در گردن، شانه ، پشت و خوب جویده نشدن غذا و ایجاد مشکلات گوارشی در اثر نامنظم بودن دندان به وجود می آید.

به هنگام مراجعه به دندانپزشکی در کرج ، متخصص کلینیک به شما اعلام می کند که آیا نیاز به ارتودنسی دارید یا خیر.

همه افراد به دنبال یک لبخند زیبا با دندان های یک دست و مرتب هستند.

اما دسته ای از این اشخاص متاسفانه دارای این یک دستی دندان نیستند و مجبور به تقبل هزینه دندانپزشکی در کرج می شوند.

 

قیمت ارتودنسی

 

هزینه و قیمت ارتودنسی در کرج

 

هزینه و قیمت ارتودنسی در کرج به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله:

  • نوع ارتودنسی انتخابی

بدون شک هزینه ارتودنسی متحرک با ارتودنسی ثابت متفاوت می باشد.

این تفاوت در ارتودنسی شفاف با براکت های همرنگ مینای دندان ، ارتودنسی لینگوال و ارتودنسی به وسیله براکت های فلزی نیز وجود دارد.

شاید در بین این انواع، ارتودنسی نامرئی را از همه گران تر دانست. این گرانی به دلیل هزینه لابراتور، تعداد پلاک ها، طول درمان دانست.

وجود دستگاههای مانند براکت های سرامیکی، ارتودنسی دیمون، اینویزیلاین و … باعث می شود نرخ هزینه و قیمت ارتودنسی بالا برود.

  • طول مدت درمان

در صورتی که فرد دندان های ناهنجار زیادی داشته باشد، قطعا طول مدت درمان طولانی تری خواهد داشت. از این رو هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

  • ناهنجاری زیاد در فک و دندان ها

علاوه بر ناهنجاری دندان، ناهنجاری فک نیز می تواند از عوامل افزایش هزینه و قیمت ارتودنسی در کرج باشد.

  • درمان های جانبی

برای تسریع روند درمان ارتودنسی در کرج، گاهی جراحی فک حتی با هزینه بالا گزینه مناسبی است که متخصص دندانپزشکی در کرج پیشنهاد می دهد.

  • فرد متخصص یا دندانپزشک عمومی

زمانی که شما به کلینیک دندانپزشکی در کرج برای انجام ارتودنسی مراجعه می کنید بدون شک هزینه بالاتری را باید تقبل کنید تا زمانی که به یک دندانپزشک عمومی مراجعه می کنید.

شاید در اول هزینه بیشتری را روی دستتان بگذارد اما در عوض از نظر سلامت و کیفیت کار خیالتان راحت خواهد بود و دیگر نیازی به هزینه های مازاد دیگر در کرج نخواهید بود.

  • درمانگاه یا مطب خصوصی

با مراجعه به درمانگاه قطعا دندانپزشک زمان کمتری را صرف کار خود (به دلیل ارجاعات زیاد) خواهد کرد.

اما با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در کرج، چون متخصص وقت زیادی را صرف دندان های شما می کند، شما هم بایستی هزینه بیشتری را خرج کنید.

  • بیمه ارتودنسی

یکی از دغدغه هایی که باعث می شود فرد زیاد به دنبال ارتودنسی نرود، قبول نکردن بیمه آن توسط بیمه تامین اجتماعی ایران است.

متاسفانه با پوشش قرار نگرفته هزینه ارتودنسی توسط بیمه تامین اجتماعی، میل و رغبت کمتری باقی می ماند که فرد به دنبال آن برود.

برخی ارگان ها مانند نیروهای مسلح و ادارات معین برای نیروهای خود بخشی از هزینه و قیمت ارتودنسی را متقبل می شوند.

  • ارتودنسی ثابت

زمانی که از بریس های فلزی و دستگاه های ثابت استفاده شود، ارتودنسی ثابت نامیده می شود. در این نوع چون بیمار خود قادر به خارج کردن دستگاه از دهان خود نمی باشد، مجبور است به تعدا بیشتری به مطب دندانپزشک خود در کرج مراجعه کند.

 

دندانپزشکی دکتر فراز تیموری

 

در صورتی که هنوز ابهاماتی درخصوص هزینه و قیمت ارتودنسی در کرج دارید و یا تمایل به انجام دندانپزشکی در مهرشهر را دارید می توانید با شماره های 02632528628 – 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

ارسال پاسخ